Bez kategorii

VI NIEDZIELA WIELKANOCY – 9 V 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziękujemy o. Emanuelowi za wygłoszone do nas słowo Boże.
  1. W czwartek, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 40. rocznicę zamachu na świętego Jana Pawła II. Rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie. O godz. 17.20 odmówimy różaniec i litanię.
  2. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  1. Trwają próby przygotowujące do uroczystości pierwszej komunii świętej, która w trzech grupach będzie 23 maja, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego i czwarta grupa w sobotę 12 czerwca.
  1. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je o godz. 17.30. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej w kościele i w rodzinach.
  1. Pamiętajmy, że wirtualna obecność i pobożność nie wystarcza. Zachęcamy, by przynajmniej w ciągu tygodnia nawiedzić nasz kościół. Także przed kościołem mamy dobre nagłośnienie, gdy mamy ograniczenia co do ilości wiernych na Mszach i nabożeństwach.
  1. Dziękujemy za wyrazy troski o naszą parafię. Jesteśmy wdzięczni za ofiary składane na tacę i elektronicznie na konto parafii. Bóg zapłać.
  1. Na stoliku przy zakrystii jest nowy numer Niedzieli, „Gościa Niedzielnego” dla dorosłych i Małego Gościa dla uczniów klas starszych i młodszych.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  1. W tym tygodniu patronuje nam:

– w piątek 14 maja – św. Maciej, apostoł, wybrany przez apostołów do ich grona, gdzie zajął miejsce Judasza.