Bez kategorii

II Niedziela Wielkanocy – 11 IV 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia […]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002)
  1. Dziś zbiórka do puszek na „Fundusz Caritas”. Za dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
  1. O 15, w godzinie miłosierdzia, odmówimy Koronką do miłosierdzia Bożego w kościele. Bóg nieustannie nas zaskakuje swoim miłosierdziem, okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech ta modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności w ciągu całego roku.
  1. O godz. 9.00 spotkanie Żywego Różańca. Zachęcamy do pozostania na spotkaniu formacyjnym w kościele. A po Mszy o godz. 11.00 spotkanie dziecięcego kółka różańcowego.
  1. Na Mszy św. o godz. 12.30 będziemy polecali Bogu intencje lubelskich kolejarzy.
  2. W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości. Warto wywiesić flagę.
  3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii.
  4. Dziękujemy ks. Emilowi za wygłoszone do nas Słowo Boże.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  1. W ostatnich dniach zmarli śp. Irena Zarychta z ul. Ciepielewskiego, Krzysztof Duma z ul. Gojawiczyńskiej, a w sobotę Eugeniusz Kadela z ul. Zbożowej, którego Msza pogrzebowa odbędzie w naszym kościele we wtorek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek …