Bez kategorii

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ – 28 III 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Błogosławieństwo palm dzisiaj na wszystkich Mszach Świętych. Dzisiaj zapraszamy na dodatkowe Msze św. o godz. 16.30 i 19.00. O godz. 17.30 śpiewamy Gorzkie Żale. Te dwie dodatkowe Msze święte będą również w święta Wielkanocne.
 2. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech święty czas Triduum Paschalnego będzie okazją do pogłębienia na nowo naszej wiary. W tym roku szczególnie złączmy nasze cierpienia związane z epidemią z cierpieniami Chrystusa na krzyżu, polecając Bogu wszystkich chorych, ich rodziny, przebywających w kwarantannie i pracowników służb medycznych i mundurowych.
 3. Przypominamy, że od 27 marca do 9 kwietnia obowiązują szczególne obostrzenia. W naszym kościele może przebywać maksymalnie 30 osób, które powinny siedzieć na wyznaczonych kartkami miejscach. Jeśli nie znajdziemy wolnego, wyznaczonego miejsca do modlitwy, uprzejmie prosimy o udział w liturgii na zewnątrz, gdzie kapłani przyjdą z komunią świętą. Zachęcamy także do uczestnictwa poprzez transmisję on-line z naszego kościoła.
 4. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia przez Chrystusa sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy. Liturgia tej Mszy Świętej w naszym kościele rozpocznie się o godz.18.00. Po Mszy św. Najświętszy Sakrament pozostanie w tabernakulum, nie będzie przenoszony do tzw. Ciemnicy i nie będzie tradycyjnego czuwania.
 5. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Ofiarujmy ten post w intencji ustania pandemii. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 15.00 dla dzieci, a o godz. 17.00 dla dorosłych. To nabożeństwo będzie na zewnątrz kościoła, trasą procesyjną za kościołem. W czasie Drogi Krzyżowej porusza się tylko asysta, a my ustawiamy się wzdłuż trasy. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja przy Grobie potrwa do godz. 22.00, przy udziale do 30 osób w kościele. Prosimy o krótką modlitwę osobistą, by wszystkim chętnym umożliwić okazję do adoracji. W tym czasie będzie możliwość spowiedzi.
 6. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani. Nadal obowiązują cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. W Wielką Sobotę święcenia pokarmów na stół wielkanocny będzie na zewnątrz kościoła z zachowaniem reżimu sanitarnego. Obrzęd błogosławieństwa potrwa od godz. 8.00 do 15.00 co pół godziny. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi.
 7. Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę rozpocznie się o godz. 19.00 przy ogniu.
 8. W tym roku będzie procesja rezurekcyjna za kościołem. Przewodniczy jej ks. bp Adam. Przemieszczać się będzie tylko asysta, a wierni stoją w miejscu z zachowaniem odstępu na trasie procesji. Msze św. w Wielkanoc: godz.: 6.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.30, 18.00 i 19.00, a w Poniedziałek Wielkanocny: o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.30, 18.00 i 19.00.
 9. Transmitujemy wszystkie Msze św. niedzielne, a w tygodniu Mszę św. o godz. 18:00 oraz wszystkie liturgie Triduum Paschalnego.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii.
 11. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu: od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy w godz. 16.00 – 18.00. Od godz. 17.00 będzie też możliwość spowiedzi.
 12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Karola Dzwonkowskiego z ul. Lawendowej. Polećmy go teraz Bożemu miłosierdziu: wieczny odpoczynek…