Bez kategorii

V Niedziela Wielkiego Postu – 21 III 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Rozpoczynamy doroczne rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy, 24 marca włącznie. Dołóżmy starań, by wysłuchać nauk i przystąpić do sakramentu pokuty. Będzie też możliwość uczestniczenia w rekolekcjach w Internecie. Ze względu na nowe obostrzenia, jest możliwość uczestniczenia w rekolekcjach stojąc przed kościołem.

Program rekolekcji jest następujący: dorośli przychodzą na godz. 7.00, 9.00 i 18.00, młodzież, studenci i wracający z pracy później – o godz. 19.15, a dzieci szkolne o godz. 16.30. Spowiedź w poniedziałek i wtorek pół godziny przed każdym nabożeństwem.

Polecamy modlitwom wiernych ks. Marcina Zielińskiego, naszego rekolekcjonistę i duchowe owoce tych rekolekcji. W imię Chrystusa prosimy – „Pojednajcie się z Bogiem bogatym w miłosierdzie.”

W czasie rekolekcji kancelaria parafialna jest nieczynna.

W czwartek, 25 marca, przypada uroczystość – Zwiastowanie Pańskie. Obchodzimy je w Kościele także jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy do włączenia się w szeregi osób, które przez dziewięć miesięcy będą modlić się za jedno poczęte dziecko. Uroczyste ślubowanie tych osób odbędzie się po każdej Eucharystii. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00, 11.00, 16.30 i 18.00.

Odwiedziny chorych ze spowiedzią i komunią św. przed świętami, odbędą się w najbliższą sobotę w godzinach przedpołudniowych. Zgłoszenia osób chorych przyjmujemy w zakrystii w czasie rekolekcji.

W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach świętych poświęcenie palm.

Dziś, kolejna niedziela, kiedy harcerze rozprowadzają przed naszym kościołem piękne palmy. Będą też do nabycia czekoladowe baranki wielkanocne zamiast „chlebków dobroci” Caritas Archidiecezji Lubelskiej w cenie 6 złotych, które będą na stoliku z prasą i przy palmach.

We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz.16.30 dla dzieci, o 17.15 dla dorosłych i o 19.15 dla młodzieży i dorosłych.

W piątek, 26 marca, odbędą się rejonowe i dekanalne nabożeństwach Drogi Krzyżowej dla młodych, pod hasłem „Zła się nie ulęknę”, oparte na wspomnieniach więźniów dawnego obozu koncentracyjnego na Majdanku. Rozpoczniemy o godz. 19.15 łącząc się przez transmisje na żywo z Księdzem Arcybiskupem, który z terenu Majdanka wprowadzi w modlitwę i pobłogosławi zgromadzonych, a następnie młodzi w swoich parafiach odczytają przygotowane rozważania. Serdecznie zapraszamy.

W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.17.30 śpiewamy gorzkie żale.

Natomiast w tym tygodniu zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu tylko w sobotę, od 16.00 do 18.00.

W piątki tradycyjnie na Mszy wieczornej jest zbiórka na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Jałmużna wielkopostna w naszej parafii przeznaczona jest na Rodzinny Dom Dziecka prowadzony przez nasze Siostry Dominikanki. Bóg zapłać.

Na stoliku obok zakrystii możemy nabyć prasę katolicką dla dorosłych, młodzieży i dzieci szkolnych.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.