Bez kategorii

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziękujemy diakonowi Maciejowi za wygłoszone do nas Słowo Boże, a nam zebranym na Eucharystii, za ofiary złożone na tacę z przeznaczeniem na utrzymanie naszego Metropolitalnego Seminarium Duchownego. Po Mszach świętych będzie możliwość nabycia czasopisma redagowanego przez kleryków.
 2. 7. W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Ten dzień możemy nazwać dniem mężczyzn. Otoczmy modlitwą wszystkich walecznych mężczyzn: kawalerów, mężów, ojców, dziadków. Tego dnia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani. Zapraszamy szczególnie na Mszę świętą o godz. 18.00 i nabożeństwo drogi krzyżowej.
 3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz.16.30 dla dzieci, o 17.15 dla dorosłych i o 19.00 dla młodzieży i dorosłych.
 4. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.17.30 śpiewamy gorzkie żale.
 5. Natomiast w ciągu tygodnia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w godzinach: 16.00 – 18.00, z wyjątkiem piątku.
 6. W piątki tradycyjnie na Mszy wieczornej jest zbiórka na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 7. Jałmużna wielkopostna w naszej parafii przeznaczona jest na Rodzinny Dom Dziecka prowadzony przez nasze Siostry Dominikanki. Bóg zapłać.
 8. Rekolekcje parafialne i szkolne trwać będą od 21 do 24 marca. Poprowadzi je ks. dr Marcin Zieliński z KUL. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Program rekolekcji w gablocie parafialnej i na stronie internetowej. Nauka wstępna już w najbliższą sobotę, 20 marca, o godz. 18.00. A w poniedziałek, wtorek i środę nauki ogólne będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00, dla młodzieży i osób pracujących dłużej o godz. 19.15, a dla uczniów o godz. 16.30. Zapraszamy.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii.
 10. Cieszymy się z udziału naszych parafian w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej do Wąwolnicy. Gratulujemy i dziękujemy za modlitwę i trudy ofiarowane w intencji naszej parafii. W miniony piątek szli również księża: ks. Marek i ks. Emil.
 11. Od dziś, przez kolejne niedziele, nasi harcerze i harcerki będą rozprowadzali palmy przed naszym kościołem. Dochód ze sprzedaży przeznaczają na wakacyjne obozy harcerskie.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 13. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Władysław Chomicz z ul. Ziółkowskiego. Polećmy go teraz Bożemu miłosierdziu: wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…