Bez kategorii

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 7 III 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Żywego Różańca w kościele, a o godz. 17.30 gorzkie żale.
 1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz.16.30 dla dzieci, o 17.15 dla dorosłych i o 19.00 dla młodzieży i dorosłych.
 1. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.17.30 gorzkie żale.
 2. Natomiast w ciągu tygodnia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w godzinach: 16.00 – 18.00, z wyjątkiem piątku.
 3. W piątki tradycyjnie na Mszy wieczornej jest zbiórka na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 1. W najbliższy piątek, 12 marca, to dzień imienin ks. Grzegorza, naszego wikariusza. Msza św. w jego intencji o godz. 7.00. Prosimy również o modlitwę w intencji Solenizanta.
 1. Rekolekcje parafialne i szkolne trwać będą od 21 do 24 marca. Poprowadzi je ks. dr Marcin Zieliński z KUL. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Program rekolekcji w gablocie parafialnej.
 1. W sobotę przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.
 2. Jesteśmy w końcowej fazie testów profesjonalnego programu transmisji on-line Mszy świętych z naszego kościoła.
 3. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 4. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: śp. Jan Szynal z ul. Araszkiewicza. Polećmy Pana Jana Bożemu miłosierdziu: wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 5. Zachęcamy do pozostania na krótką adorację Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca marca.