Bez kategorii

2II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 28 II 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Oni poznali prawdę o Jezusie, który ich wezwał i za którym podążyli. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas, staje się pokarmem na życie wieczne.
 2. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.
 3. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Ofiara ich życia zasługuje na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.
 4. W pierwszy czwartek marca, o godz.17.30, na zakończenie adoracji modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 5. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz.16.30 dla dzieci, o 17.15 dla dorosłych i o 19.00 dla młodzieży i dorosłych. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.17.30 gorzkie żale.
 6. W pierwszy piątek miesiąca po Mszy Świętej o godz. 18.00 odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy w czasie drogi krzyżowej o godz. 16.30 i 17.15. Zapraszamy.
 7. Natomiast w ciągu tygodnia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w godzinach: 16.00 – 18.00, z wyjątkiem piątku.
 8. W piątki tradycyjnie na Mszy wieczornej jest zbiórka na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 9. W pierwszą sobotę, po Mszy św. o godz. 18.00, Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca zaprasza na nabożeństwo pierwszych sobót i na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii.
 11. Dziękujemy ks. Grzegorzowi za wygłoszone Słowo Boże.
 12. Od 1 do 12 marca, potrwa rekrutacja nowych dzieci do Przedszkola Parafialnego na rok 2021/22. Wszystkie informacje dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie internetowej Przedszkola. Zapraszamy.
 13. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr. 18, przy al. Jana Długosza organizuje Drzwi Otwarte Online. Ulotki są na stoliku za ławkami i obok zakrystii.
 14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Karola Stojańskiego z ul. Szafranowej i Alinę Śliwińską z ul. Macierzanki. Polećmy ich teraz Bożemu miłosierdziu…