Bez kategorii

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Rozpoczęliśmy nowy okres roku liturgicznego, jakim jest Wielki Post. Jest to czas pokuty i przemiany własnego życia. Każdy z nas ma jakieś dziedziny swojego życia, które wymagają uporządkowania, zmiany zwyczajów czy nawyków.
 2. Dobrze by było również znaleźć czas na wartościową lekturę, pomagającą nam w pogłębieniu naszej wiary, na medytację Pisma Świętego.
 3. W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa: Drogi Krzyżowej w piątek: dla dzieci o godz.16.30, a dla dorosłych o godz.17.15 i o 19.00 dla młodzieży i dorosłych. W niedzielę o godz.17.30 – śpiewamy Gorzkie Żale.
 4. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, przystąpienie tego dnia do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego). Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych.
 5. Natomiast w ciągu tygodnia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w godzinach: 16.00 – 18.00, z wyjątkiem piątku.
 6. W piątki tradycyjnie na Mszy wieczornej jest zbiórka na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 7. Już informujemy, że parafialne rekolekcje rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu – 21 i potrwają do środy – 24 marca. Poprowadzi je ks. dr Marcin Zieliński. Prosimy o uwzględnienie w kalendarzu zajęć.
 8. Jałmużna to jeden z uczynków polecanych w procesie nawrócenia. Jedna z puszek na końcu ławek przeznaczona jest na Rodzinny Dom Dziecka prowadzony przez Siostry Dominikanki.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii.
 10. Pierwsza Jastkowska Drużyna Harcerska Belaurda zaprasza chłopców z klas IV – VI, na zbiórkę zapoznawczą w najbliższą sobotę, 28 lutego. Najpierw zapraszamy rodziców na spotkanie z drużynowym, a później kandydaci będą mogli uczestniczyć w zbiórce zapoznawczej. Więcej informacji na ulotkach, które harcerze rozprowadzają dziś do godz. 13.30 przy wejściu do naszego kościoła. Zachęcamy.
 11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Małek Leon z ul. Kmiecej, Tryczyński Marian z ul. Ziółkowskiego i Stojański Karol z ul. Szafranowej. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.