Bez kategorii

VI Niedziela Zwykła – 14 II 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak wielkie spustoszenie w małżeństwach, rodzinach, w wychowaniu młodego pokolenia sieje nadużywanie alkoholu i społeczne przyzwolenie na jego picie w wielu sytuacjach. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.
  1. Wspominamy św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy w intencji zakochanych, by nie mylili zakochania z pożądaniem, oraz o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej.
  1. Dziś zbiórka do puszek na „Fundusz Wschodni”. Za dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  1. W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8.00, 11.00, 18.00 i 19.15, a dla dzieci szkolnych: o godz. 16.30. Już na początku Wielkiego Postu zarezerwujmy sobie czas na rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. dr Marcin Zieliński, a odbędą się w dniach od 21 do 24 marca. Postarajmy się tak zorganizować czas, by mogli w nich uczestniczyć wszyscy nasi bliscy.
  1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz.16.30 dla dzieci, o 17.15 dla dorosłych i o 19.00 dla młodzieży i dorosłych. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.17.30 Gorzkie Żale. Zmiana godzin Drogi Krzyżowej podyktowana jest wymogami pandemii.
  1. Już niedługo wejdziemy w kolejny Wielki Post. Niech sprawdzoną pomocą będą „Zdrapki”. Podobnie jak w poprzednich latach Zdrapka umożliwi dzieciom i młodzieży piękniejsze, dojrzalsze i intensywniejsze przeżycie okresu Wielkiego Postu. Młodzież rozprowadza „Zdrapki” w cenie: 3.50 zł pod chórem na stoliku. Zachęcamy…
  1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej trzy osoby: śp. Helenę Grotkowską z Marysina, Jolantę Pochman z ul. Araszkiewicza i Macieja Kulczyckiego z ul. Tulipanowej. Polećmy ich teraz Bożemu miłosierdziu…

Nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa:piątek :
16.30 –dzieci, 17.15 – dorośli, 19.00 – młodzież i dorośli.
Gorzkie Żale : niedziela- godz. 17.30.
Zapraszamy !

Środa Popielcowa
Zapraszamy na Msze święte o godzinie:
8.00, 11.00, 16.30 – dzieci szkolne,
18.00 i 19.15.