Bez kategorii

IV Niedziela Zwykła – 31 I 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziękujemy ks. Zdzisławowi Szostakowi, wicerektorowi, za wygłoszone do nas Słowo Boże i przybliżenia pracy formacyjnej naszego Metropolitalnego Seminarium Duchownego. Dziękujemy za pomoc świadczoną ks. Emilowi i ks. Grzegorzowi w przygotowaniu do święceń kapłańskich.
 2. Jutro zakończymy kolędową modlitwę z rodzinami naszej parafii. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy tym razem mieszkańców z ulicy: Głównej, Kmiecej i Deszczowej. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które odpowiedziały na zaproszenie i tym Parafianom, którzy poprosili kapłanów z posługą do swoich domów. Bóg zapłać za dar serca złożony na potrzeby naszej wspólnoty. Jednocześnie dziękujemy za ofiary składane na tacę i przesyłane na konto parafii, które znajduje się na stronie internetowej. Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem waszą hojność.
 3. Cieszymy się, że są osoby, które łączą się przez Internet z liturgia odbarwianą w naszym kościele. Jednocześnie zachęcamy aby przychodzić na Eucharystię w niedzielę i w ciągu tygodnia. Od ubiegłej niedzieli jest nowa Msza św. o godz. 16.30.
 4. W pierwszy poniedziałek lutego, Msza św. o godz. 18.00, będzie ku czci Ducha Świętego.
 5. We wtorek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Zapraszamy na Msze Święte o godz.8.00, 11.00 i 18.00. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy modlili się za ofiary walk pod Marysinem żołnierzy AK z oddziału Szarugi. Po Mszy św. udamy się do Marysina, aby złożyć kwiaty i zapalić znicze przy pomniku, który został zbudowany i poświęcony równo 30 lat temu.
 6. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach, a w sposób szczególny dziękujemy Siostrom Dominikankom i Obliczankom a także Misjonarzom Afryki za wszelką pomoc i zaangażowanie na rzecz naszej parafii. Ofiary zebrane w tym dniu na tacę przeznaczone są na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę i komunię wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W naszym kościele okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.30. W pierwszą sobotę po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu potrwa do godziny 21.30. Zapraszamy.
 8. Najbliższa niedziela, 7 lutego, to niedziela adoracyjna. Po Mszy o godz. 8.00 – spotkanie formacyjne dla członków kółek różańcowych w kościele. Natomiast, po Mszy św. o godz. 11.00, odbędzie się spotkanie dziecięcego kółka różańcowego.
 9. Zachęcamy lektury prasy katolickiej, którą możemy otrzymać na stoliku obok zakrystii.
 10. Od czwartku, 4 lutego, o godz. 19.00 rozpoczynamy cykl katechez dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa.
 11. W środę, 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło.
 12. W piątek, 5 lutego wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Na wszystkich Mszach Świętych błogosławieństwo chleba.
 13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Danutę Musik z al. Warszawskiej. Polećmy ją teraz Bożemu miłosierdziu…