Bez kategorii

III Niedziela Zwykła – 24 I 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Od dziś, o godz. 16.30, wprowadzamy Mszę świętą w niedziele, aby odciążyć pozostałe Eucharystie czasu pandemii. Zapraszamy.
  2. W poniedziałek, 25 I, w święto Nawrócenia świętego Pawła, zakończy się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
  3. W 2021 roku, to wierni przychodzą z kolędą do duszpasterzy. Jest to czas kolędowania, słuchania Ewangelii, modlitwy i błogosławieństwa. Będzie wyrazem podtrzymywania wiary i odpowiedzialności za wspólnotę parafialną. Wizytę duszpasterską w tym okresie epidemii ograniczymy wyłącznie do błogosławieństwa nowych mieszkań i tych wiernych, którzy zaproszą kapłana do swoich domów. Terminy będzie można uzgodnić po każdej Mszy św. w niedziele stycznia w zakrystii. W ramach odwiedzin duszpasterskich zapraszamy Czcigodnych Parafian, Mieszkańców poszczególnych ulic i domów, na specjalne nabożeństwo kolędowe połączone z Mszą św. w ich intencji.
  1. Program kolędowej modlitwy w kościele na bieżący tydzień:

25 stycznia, poniedziałek – ul. Platanowa, Jabłoniowa, Osikowa, Olszynowa,

26 stycznia, wtorek – ul. Zapolskiej, Fiołkowa,

27 stycznia, środa – ul. Kasztelańska, Bogdanówka, Bartnicza, Macierzanki,

28 stycznia, czwartek – ul. Mieczykowa, Korzenna, Kłosowa, Wodna, Mgielna,

29 stycznia, piątek – Osiedle Natalin,

30 stycznia, sobota – Osiedle Marysin i wieś Marysin,

1 luty, poniedziałek – ul. Główna, Kmieca, Deszczowa,

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii. Jest również kalendarz katolicki na 2021 rok ze wszystkimi świętami.
  2. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 25 stycznia – św. Paweł, apostoł, świętujemy jego nawrócenie;

– we wtorek 26 stycznia – święci biskupi Tymoteusz i Tytus, najbliżsi współpracownicy św. Pawła Apostoła;

– w czwartek 28 stycznia – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej.

  1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Maria Kropiewnicka z ul. Motylowej, Mieczysław Domaciuk z ul. Tulipanowej i Eugeniusz Greczkowski z ul. Zbożowej. Polećmy ich teraz Bożemu miłosierdziu: wieczny odpoczynek …
  2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.