Bez kategorii

Święto Chrztu Pańskiego – 10 I 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Wspominając dzisiaj chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślmy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Niech dzisiejsze święto, pomoże nam jeszcze bardziej czuć się odpowiedzialnymi za swoją wiarę i pogłębi naszą więź ze wspólnotą parafialną, która jest cząstką Mistycznego Ciała Chrystusa, którym jest Jego Kościół.
  2. Dziękujemy ks. dr Adamowi Raczkowskiemu za wygłoszone do nas Słowo Boże.
  3. Dziś, na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy gościli przedstawicieli środowiska kolejarskiego. Eucharystii będzie przewodniczył ks. bp Adam Bab.
  4. Dzisiejsza niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły, choć kolędy śpiewamy do 2 lutego.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest nowy numer miesięczników: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się, Małego Gościa Niedzielnego i Tęczy.
  6. W najbliższą niedzielę, 17 stycznia, modlitwą i ofiarami na tacę wesprzemy nasze Metropolitalne Seminarium Duchowne.
  7. W 2021 roku, to wierni przychodzą z kolędą do duszpasterzy. Będzie to czas kolędowania, słuchania Ewangelii, modlitwy i błogosławieństwa. Będzie ono wyrazem podtrzymywania wiary i odpowiedzialności za wspólnotę parafialną. Wizytę duszpasterską w tym okresie epidemii ograniczymy wyłącznie do błogosławieństwa nowych mieszkań i tych wiernych, którzy zaproszą kapłana do swoich domów. Terminy będzie można uzgodnić po każdej Mszy św. w niedziele stycznia w zakrystii. W ramach odwiedzin duszpasterskich zapraszamy Czcigodnych Parafian, Mieszkańców poszczególnych ulic i domów, na specjalne nabożeństwo kolędowe połączone z Mszą św. w ich intencji.
  8. Program kolędowej modlitwy w kościele na bieżący tydzień:

11 stycznia, poniedziałek – ul. Sempołowska i Tulipanowa,

12 stycznia, wtorek – ul. Gajowa i Motylowa,

13 stycznia, środa – ul. Urocza i Skalista,

14 stycznia, czwartek – ul. Liliowa, Słonecznikowa i Aleja Warszawska,

15 stycznia, piątek – ul. Poli Gojawiczyńskiej,

16 stycznia, sobota – Dębówka,

  1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jana Burczyńskiego z ulicy Gajowej. Polećmy go teraz Bożemu miłosierdziu: wieczny odpoczynek..