Bez kategorii

Niedziela Świętej Rodziny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W trzecim dniu oktawy świąt Narodzenia Pańskiego wspominamy Świętą Rodzinę: Jezusa, Maryję i Józefa. Śledząc jej losy, dostrzeżmy przede wszystkim Bożą opiekę, która skutecznie i niezawodnie chroniła od wszelkich niebezpieczeństw. Pamięć o tym niech będzie zachętą dla nas, aby w codziennej, wspólnej modlitwie powierzać Bogu trudne sprawy naszych rodzin.
  2. Dziękujemy ks. Emilowi, za wygłoszone Słowo Boże, a wszystkim kapłanom za kazania głoszone na Mszach Roratnich.
  3. Przed nami ostatnie dni 2020 roku. W środę, 30 grudnia przypada dzień imienin naszego Księdza Proboszcza. Prosimy o modlitwę. Msza św. w intencji Solenizanta o godz. 18.00. Zapraszamy.
  4. Natomiast, 31 grudnia o godz. 17.00, a nie jak zwykle o 18.00,zgromadzimy się na nabożeństwie dziękczynno-błagalnym. Będziemy dziękować Bogu za wszystkie łaski kończącego się roku, prosić o ustanie pandemii i przepraszać za grzechy i zaniedbania.
  5. 1 stycznia przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Nie powinno nas tego dnia zabraknąć na Mszy Świętej, by przyłączyć się do próśb o wszystko, co najważniejsze w Nowym Roku. Porządek Mszy świętych jest niedzielny. Piątkowy post w tym dniu nie obowiązuje. Choć to jest pierwszy piątek miesiąca, nie będzie odwiedzin chorych. W tym dniu przyjmujemy komunię święta w intencjach wynagradzających Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. A jeśli ktoś potrzebuje spowiedzi, to może do niej przystąpić w czasie Mszy świętych.
  6. W drugi dzień nowego roku przypada pierwsza sobota miesiąca, poświęcona szczególnej czci Niepokalanego Serca Maryi.
  7. Zachęcamy do świątecznej lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku przy zakrystii w cenie 10 złotych. Jest również kalendarz ze Świętej Wody na 2021 rok w cenie 2 złotych.
  8. W najbliższą niedzielę, 3 stycznia,po Mszy św. o godz. 8.00, odbędzie się miesięczne spotkanie Rodziny Różańcowej w kościele. Będzie to niedziela adoracyjna.
  9. W 2021 roku, to wierni udadzą się z kolędą do duszpasterzy. Będzie to czas kolędowania, słuchania Ewangelii, modlitwy i błogosławieństwa. Będzie ono wyrazem podtrzymywania wiary i odpowiedzialności za wspólnotę. Wizytę duszpasterską w tym okresie epidemii ograniczymy wyłącznie do błogosławieństwa nowych domów i tych wiernych, którzy zaproszą kapłana do swoich domów. Terminy będzie można uzgodnić po każdej Mszy św. w niedziele stycznia w zakrystii. W ramach odwiedzin duszpasterskich zapraszamy Czcigodnych Parafian, Mieszkańców poszczególnych ulic i domów, na specjalne nabożeństwo kolędowe połączone z Mszą św. w ich intencji. Więcej informacji przekażemy w najbliższą niedzielę, 3 stycznia.