Bez kategorii

IV Niedziela Adwentu – 20 XII 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś kończymy nasze adwentowe rekolekcje. Dziękujemy ks. Tomaszowi Wasilewskiemu, pauliście, za trud głoszenia przez trzy kolejne niedziele cennych nauk. Dziękujemy za uczestnictwo w nich i za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii a dzisiaj na wspólnotę księży paulistów w Lublinie. Zachęcamy do przystępowania do spowiedzi świętej. Spowiadamy codziennie w godz. 17.30 – 18.00.
 2. Teraz ostatni tydzień adwentowych Rorat i przygotowań naszego kościoła do świątecznej scenerii, poprzez dekorację szopki i choinek. W poniedziałek czeka nas wycinka, transport i ustawienie choinek, a we wtorek ich ubieranie po Mszy wieczornej. Prosimy o pomoc.
 3. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech jej towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata,/ Ewangelia wg św. Łukasza /, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 4. W czwartek, 24 grudnia, przy wigilijnym stole pamięcią obejmijmy także tych, którzy już od nas odeszli do wieczności. Za zmarłych odprawimy Mszę świętą zbiorową – Wigilia ze zmarłymi o godz. 8.00. Imiona naszych zmarłych prosimy zgłaszać w zakrystii.
 5. 24 grudnia, to tradycyjnie dzień imienin ks. Adama Raczkowskiego. Na Mszy św. o godz. 8.00, będziemy modlili się za naszego Solenizanta.
 6. Ze względu na rygory sanitarne, planujemy dwie Pasterki: o godz. 22.00 i 24.00. Nie będzie tradycyjnego dzielenia się opłatkiem w kościele.
 7. Porządek Mszy świętych w pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia jest niedzielny.
 8. W drugi dzień Świąt o godz. 12.30 zostanie udzielony Chrzest święty.
 9. Najbliższa niedziela, 27 grudnia, to niedziela Świętej Rodziny.
 10. Na stoliku obok zakrystii możemy otrzymać opłatek, świece Caritas i nowy numer Gościa Niedzielnego i Niedzieli, a dla uczniów: Mały Gość Niedzielny i Tęcza. Zapraszamy.
 11. Dziękujemy za zrobienie paczek świątecznych i pomoc w roznoszeniu opłatka do mieszkańców poszczególnych ulic. Dziękujemy za ofiary składane potrzeby naszej parafii.
 12. Planując świąteczne dni, pomyślmy także o chwili adoracji Bożego żłóbka. Dopiero wtedy przemówi do nas prawda Bożego Narodzenia. Niech nie zabraknie śpiewu kolęd.
 13. Jak już wiemy, w tym roku nie będzie kolędy w tradycyjnej formie. Więcej szczegółów podamy w najbliższym czasie.
 14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Halinę Wardę z ul.Ziemskiej, Zofię Fronc z ul. Sławinkowskiej, Eugeniusza Kraskę z ul. Kleinera i Leszka Jakubaszka z ul. Kmiecej. Polećmy ich teraz Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…