Bez kategorii

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 22 XI 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziękujemy ks. Wiaczesławowi z Winnicy za wygłoszone do nas Słowo Boże. Wychodząc z kościoła możemy wesprzeć naszego Gościa z Ukrainy.
 2. Dzisiejszą uroczystością Chrystusa – Króla Wszechświata, kończymy kolejny rok liturgiczny. Za tydzień, 29 listopada rozpoczniemy Adwent, czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Chrystusa Pana. Wejdźmy w ten piękny czas wyciszeni i odpowiednio przygotowani.
 3. Duchową pomocą będą Msze święte Roratnie, które będą odprawiane jak tradycja każe o świcie. Będzie to godzina 6.15 rano od poniedziałku do piątku. W soboty Msza poranna będzie o godz. 6.30 rano.
 4. Drugą pomocą będą rekolekcje adwentowe, które ze względu na pandemię zostaną rozłożone na drugą, trzecią i czwartą niedzielę Adwentu. Nauka dla dzieci szkolnych będzie na Mszy św. o godz. 11.00, a dla młodzieży o godz. 18.00. Rekolekcje będą również w Internecie. Poprowadzi je dla nas ks. Tomasz Wasilewski, paulista.
 5. Od najbliższej niedzieli będą rozprowadzane świece Caritas na stół wigilijny. Legion Maryi prosimy o pomoc.
 6. W najbliższą niedzielę taca na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego, a na wszystkich Mszach będzie czytany list pasterski naszego księdza arcybiskupa Stanisława Budzika.
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej na stoliku obok zakrystii.
 8. Dziś zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Gorąco zachęcamy drogich parafian, aby w miarę możliwości, zgłosiły się osoby aby roznieść opłatek do swoich sąsiadów z ulicy. Rozpoczniemy roznoszenie od najbliższej soboty. Będzie to znak naszego zaangażowania na rzecz dobra wspólnego. Wiemy, że w tym roku z doborem chętnych będzie ciężko, dlatego od początku Adwentu poświęcony opłatek będzie wyłożony na stoliku pod chórem, w zakrystii i kancelarii. Ofiary składane przy tej okazji będą na utrzymanie parafii, a szczególnie na ogrzewanie naszego kościoła.
 9. Chcemy jednocześnie bardzo podziękować osobom, które regularnie wpłacają na konto parafii ofiary na tacę i darowizny na cele kultu religijnego. Za dar serca i za zrozumienie dla naszych potrzeb, składamy serdeczne Bóg zapłać.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia, by z Bożym błogosławieństwem radośnie i w zdrowiu przeżywali każdy dzień.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mariannę Wrona z al. Warszawskiej i Andrzeja Hartwila z ul. Ziemskiej. Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu…