Bez kategorii

XXXIII Niedziela Zwykła – 15 XI 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś /33 niedziela zwykła/ przypada Światowy Dzień Ubogich. Jak zaznaczył papież Franciszek: „… to najbardziej godne przygotowanie do przeżycia uroczystości naszego Pana Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, który utożsamił z maluczkimi i ubogimi, a osądzi nas z uczynków miłosierdzia”.
  2. Dziękujemy ks. Grzegorzowi za wygłoszone do nas Słowo Boże.
  3. Trwamy w naszej modlitewnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Zapraszamy przez cały listopad na różaniec wypominkowy o godz. 17.30.
  1. W liturgii tego tygodnia będziemy wspominali:

– w środę, 18 listopada – bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę. Odpust w Snopkowie o godz. 18.00. Ks. Proboszcz Mirosław serdecznie zaprasza.

– w piątek, 20 listopada – św. Rafała Kalinowskiego, ojca karmelity, zesłańca na Sybir,

– w sobotę, 21 listopada – Ofiarowanie NMP,

  1. W najbliższą niedzielę, 22 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, którą zakończymy rok liturgiczny. Na Mszy św. o godz. 12.30 będziemy gościli lubelskich kolejarzy, którzy będą świętowali swoje Święto Patronalne, ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Tej Eucharystii będzie przewodniczył ks. bp Mieczysław Cisło.
  2. Wszystkich Solenizantów i jubilatów tego tygodnia polecamy Bożej Opatrzności i wypraszamy potrzebne łaski i dary…
  3. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej na stoliku obok zakrystii. Proponujemy również kalendarze katolickie w cenie 2 złotych.
  4. Czas pandemii, to zobowiązanie do modlitwy i większej wrażliwości o chorych i samotnych./ Jesteśmy zespołem naczyń połączonych./
  5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Grzegorza Wadowskiego z Dębówki i Jerzego Czaplę z ul. Skowronkowej. Polećmy ich duszę Bożemu miłosierdziu: wieczny odpoczynek …