Bez kategorii

XXVI Niedziela Zwykła – 27 IX 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś po raz 106. obchodzony jest Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Caritas organizuje przed kościołami zbiórki do puszek na pomoc osobom poszkodowanym w wyniku pożaru w obozie dla uchodźców na wyspie Lesbos. Za dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Dziękujemy ks. Mirosławowi Dąbrowskiemu za wygłoszone do nas Słowo Boże.
 3. W czwartek rozpoczynają się nabożeństwa październikowe. Zapraszamy do udziału w nich codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy również do odmawiania Różańca w domach.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. w piątek od godziny 17.20. A po Mszy wieczornej kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania w kościele.
 5. Ks. Grzegorz z racji na szkołę będzie odwiedzał chorych w I SOBOTY miesiące.
 6. W pierwszą sobotę po Mszy wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakrament, która potrwa przez całą noc.
 7. W najbliższą niedzielę po Mszy o godz. 8.00 zapraszamy na spotkanie formacyjne w kościele członków Żywego Różańca. Taca będzie przeznaczona na Metropolitalne Seminarium Duchowne.
 8. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii. Szczególnie polecamy Niedzielę, Gość Niedzielny dla dorosłych a także Mały Gość Niedzielny i Tęcza dla starszych i młodszych dzieci.
 9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitych łask i Bożego błogosławieństwa i ludzkiej życzliwości.
 10. I jeszcze informacja z domu parafialnego. Ks. Proboszcz poza zwykłymi objawami przeziębienia nie miał innych niepokojących objawów. Przebywa cały czas na plebanii i obecnie ma temperaturę poniżej 37. Dziękuje za modlitwę i wszelką życzliwość. Ks. Adam i ks. Grzegorz zakończyli szczęśliwie kwarantannę.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

. 28 IX – św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, męczennik,

. 29 IX – święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafael.

 • 30 IX – św. Hieronim (347-420), prezbiter, Doktor Kościoła, przetłumaczył Pismo Święte z języków oryginalnych na łacinę,
 • 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła,
 • 2 X – święci Aniołowie Stróżowie,