Bez kategorii

XXV Niedziela Zwykła – 20 IX 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś – Dzień Środków Społecznego przekazu. Polecamy w modlitwach pracowników mediów, by byli strażnikami prawdy i chrześcijańskiej miłości. Wychodząc z kościoła możemy złożyć do puszki ofiarę na „Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu” Za dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Dziękujemy ks. Emilowi za wygłoszone do nas Słowo Boże.
 1. W środę, 9 września, w parafii św. Józefa w Lublinie, ks. Abp Stanisław Budzik ustanowił lektorami 217 chłopców z całej archidiecezji. Z naszej parafii było dwóch. Gratulujemy i zachęcamy do dawania dobrego świadectwa czytanemu Słowu Bożemu.
 1. Przypominamy, że w soboty, o godz. 10.00, ks. Grzegorz zaprasza ministrantów na swoje spotkania. Słowa szczególnej zachęty kierujemy do uczniów, którzy w tym roku przystąpili do pierwszej komunii świętej, aby zostali kandydatami do Liturgicznej Służby Ołtarza.
 1. W związku z chorobą siostry Iwony, są opóźnienia w spotkaniach młodszej scholii. Prosimy o modlitwę w intencji Siostry i ponawiamy zaproszenie do uzdolnionych dzieci.
 1. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy Niedzielę, Gość Niedzielny dla dorosłych a także Mały Gość Niedzielny i Tęcza dla starszych i młodszych dzieci. Prasa jest wyłożona na stoliku przy zakrystii.
 1. Solenizantom i jubilatom życzymy wszelkiego błogosławieństwa i pogody ducha.
 2. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Annę Kępską z ul. Uroczej i Urszulę Solis z ul. Ziółkowskiego. Polećmy je teraz Bożemu miłosierdziu…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 21 IX – św. Mateusz, apostoł i ewangelista,
 • 23 IX – św.Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk, obdarzony zdolnością czytania w ludzkich sercach i bilokacją,
 • 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy,