Bez kategorii

XXIV Niedziela Zwykła – 13 IX 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.
 2. Na szczególny dzień modlitwy w intencji dzieci i młodzieży zapraszamy w święto św. Stanisława Kostki w piątek, 18 września o godz. 18.00.
 3. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.
 4. Ofiary zebrane w dniu dzisiejszym do puszek przeznaczone są na „Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu”. Za dar serca składamy serdeczne ”Bóg zapłać”.
 5. Dziś o godz. 17.30 zapraszamy na różaniec i nabożeństwo fatimskie.
 1. W poniedziałek, 14 września, będziemy świętowali Podwyższenie Krzyża Świętego. Zapraszamy na Msze święte o godz. 7.00 i 18.00.
 1. Początek roku szkolnego to czas rozpoczęcia przygotowań dla dzieci, które 23 maja 2021 roku przystąpią do I komunii Świętej w naszej parafii. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniem Polskiego Dyrektorium Katechetycznego właściwym miejscem przygotowania do tego sakramentu jest parafia zamieszkania. Pierwsza komunia Święta jest wielkim świętem dla całej Rodziny, dlatego ważne jest podjęcie wspólnych działań Rodziców i Katechetów, aby dzieci właściwie przygotowały się do tego pięknego wydarzenia. Pierwsze , informacyjne spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek, 15 września, o godz. 19.00 w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy.
 2. W nowym roku szkolnym rozpoczynamy przygotowania do przyjęcia pierwszej komunii św. i sakramentu bierzmowania. Zapisy do bierzmowania prowadzi ks. Emil a do I komunii św. Pani katechetka Joanna Kowalczyk.
 1. Wszystkich solenizantów i jubilatów zapewniamy o modlitewnej pamięci i składamy najlepsze życzenia.
 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej znajdującej się na stoliku przy zakrystii.
 1. Nasz kleryk Rafał Chlastawa i wspólnota Ojców Białych dziękują za zebraną ofiarę do puszek w wysokości 3650 złotych.