Bez kategorii

XVIII Niedziela Zwykła – 2 VIII 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. / Zaraz po Mszy św. o godz. 8.00, zapraszamy członków kółek różańcowych do pozostanie w kościele na krótką konferencję. /
 2. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski pielgrzymi zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.
 3. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu.
 4. W najbliższy poniedziałek, Msza św. o godz. 18.00, będzie o Duchu Świętym.
 5. We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.
 6. We wtorek, 4 sierpnia, wyruszy lubelska piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Przez stronę internetową można składać ofiary z intencjami na Fundusz „Idę z Tobą”. Wysokość ofiar dowolna.
 7. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. Zapraszamy na Msze święte o godz. 8.00 i 18.00.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Msza Święta wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00. Zaraz po Eucharystii nabożeństwo pierwszopiątkowe. Spowiedź od godz. 17.30.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku przy zakrystii.
 10. Ofiary zebrane na tacę, w najbliższą niedzielę, będą przeznaczone na programy pomocowe realizowane przez Lubelską Caritas.
 11. Zachęcamy do pozostania na krótką adorację Najświętszego Sakramentu.