Bez kategorii

List Ks. Proboszcza do Parafian.

Drodzy Parafianie!

Piszę do Was ten list ponieważ nie mogę jeszcze przyjść osobiście. Od 3 tygodni przebywam w zamknięciu, w domu parafialnym, w związku z kwarantanną, która została zarządzona przez władze sanitarne po stwierdzeniu zarażenia koronawirusem Sióstr Obliczanek i ks. Emila.

Dla wielu z Was ostatnie tygodnie były czasem niepokoju i lęku o zdrowie swoje i najbliższych.

Sto kilkadziesiąt osób związanych z przedszkolem oraz mających kontakt z Księdzem i Siostrami, w naszej Parafii zostało objętych nadzorem sanitarnym lub ścisłą kwarantanną.

Dziękuję Bogu za okazane miłosierdzie, gdyż wśród rodzin naszej parafii testy nie potwierdziły zachorowań.

Obecnie następuje powrót do zdrowia osób, które przebywały w szpitalu. Po pobycie w izolatorium w hotelu „Huzar”, w najbliższych dniach powrócą do swoich domów.

Ja wraz z księdzem Adamem, nadal objęci jesteśmy kwarantanną. Obecnie czekamy na informację, po trzecim badaniu, które miało miejsce w sobotnie popołudnie. Jak do tej pory mieliśmy wyniki ujemne, co wskazuje, że nie jesteśmy zarażeni.

Bardzo dziękuję wszystkim za modlitwę w intencji naszej Parafii, a szczególnie Sióstr Dominikanek i Obliczanek, a także Księży będących na leczeniu i długiej kwarantannie, oraz za okazywaną pomoc.

Głęboko wierzę, że wszyscy jesteśmy w rękach dobrego i bezgranicznie kochającego nas Boga, a obecny czas próby przejdziemy umocnieni w wierze, ufni w Jego miłosierdzie i jeszcze bardziej zintegrowani jako wspólnota.

Zachęcam do odpowiedzialnych zachowań i przestrzegania przepisów sanitarnych w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich.

W nadziei na szybkie spotkanie, serdecznie pozdrawiam i zapewniam o nieustającej modlitwie.

Wasz Proboszcz Eugeniusz

Lublin, 1 sierpnia 2020 r.