Bez kategorii

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończymy się okres Wielkanocy. Spowiedź wielkanocna potrwa do najbliższej niedzieli Trójcy Przenajświętszej.
 2. Dziękujemy ks. Grzegorzowi za wygłoszone do nas Słowo Boże.
 3. Jutro, w poniedziałek,(w drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00 i 18.00.
 4. 1 czerwca, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na Eucharystię o godz. 18.00 zapraszamy dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.
 5. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 17.30 będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu za wszystkie nasze grzechy i nieprawości.
 6. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa. Wczoraj dziesięciu diakonów przyjęło święcenia kapłańskie. Dziś w Nowym Targu odprawia Mszę prymicyjną ks. Robert, który będzie modlił się w naszej parafii, 21 czerwca, o godz. 12.30.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.Pierwszy piątek jest dniem Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. W naszym kościele odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i w tym czasie będzie okazja do spowiedzi św.
 8. W pierwszą sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu potrwa od godz. 7.30 do 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkie grupy modlitewne i szczególnie tych, którzy rzadko byli w ostatnich miesiącach w kościele.
 9. W sobotę przypada 5. rocznica święceń kapłańskich ks. Grzegorza. Zapraszamy na Mszę dziękczynną o godz. 18.00 i prosimy o modlitwę.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, wyłożonej na stoliku przy zakrystii.
 11. W najbliższą niedzielę, 7 czerwca, po Mszy o godz. 8.00, nastąpi spotkanie formacyjne dla członków Żywego Różańca w kościele. Będzie to niedziela adoracyjna.
 12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Władysława Grzywaczewskiego z ul. Zbożowej i Bolesława Mikos z ul. Sławinkowskiej. Polećmy ich teraz Bożemu miłosierdziu: wieczny odpoczynek …