Bez kategorii

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 24 V 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza Jezus Chrystus wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce w niebie.
 2. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzisiaj modlimy się też za Kościół w Chinach. W 2007 roku Benedykt XVI wydał list apostolski, w którym napisał, że 24 maja ma być poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. Ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.
 3. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Zapraszamy na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 7.00 i 18.00.
 4. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 30 maja. Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę, którą odmawiamy w czasie nabożeństwa majowego o godz. 17.30.
 5. W dniu 22 maja br. Ojciec Św. Franciszek mianował ks. dr Adama Baba, proboszcza parafii pw. św. Józefa w Lublinie i wikariusza biskupiego ds. młodzieży, biskupem pomocniczym archidiecezji lubelskiej. Dziękujemy za ten wybór i prosimy o modlitwę.
 6. Od tygodnia trwają prace remontowe na parkingu i ciągach wyłożonych kostką wokół kościoła i domu parafialnego..
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku przy zakrystii.
 8. Zapraszamy wszystkie dzieci do pobierania z parafialnej strony internetowej kolorowanki tematycznie związanej z Ewangelią z danej niedzieli.
 9. Informujemy, że wspólnie z rodzicami ustaliliśmy tegoroczną pierwszą komunię w dwóch terminach: w sobotę, 27 czerwca – dwie grupy i w niedzielę, 13 września – jedna grupa.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), wychowawca młodzieży i opiekun ludzi chorych, którym poświęcił się bez reszty.
 • 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych urszulankami szarymi, wielka wychowawczyni i opiekunka dzieci i młodzieży.