Bez kategorii

Drodzy Parafianie!

Epidemia koronawirusa sparaliżowała całe nasze Państwo. Ta sytuacja dotknęła także Kościoła uniemożliwiając nam wspólną Eucharystię, czy też sprawowanie innych nabożeństw w świątyniach parafialnych. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu, 15 marca, na wszystkich Mszach świętych (5 stałych i dwóch dodatkowych: o godz. 17.00 i 19.15) było nas łącznie około 120 osób. Nie wiemy jak długo taki stan potrwa. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim Parafianom, którzy dojrzale podeszli do apeli naszych Pasterzy. W ostatnich dniach niektórzy z naszych Parafian wykazali się również dużą wrażliwością serca przekazując datki w formie elektronicznych przelewów na konto parafialne z dopiskiem „na tacę”. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przeżywając trudne chwile w swoich zakładach pracy i rodzinach, rozumieją także trudną sytuację parafii. Podobnie jak wszystkie instytucje generujemy koszty stałe, tj. pensje pracowników świeckich i opłaty za energię elektryczną, gaz i wodę. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym czasie zechcą wesprzeć naszą Parafię darem serca. Przypominamy, że wpłaty na konto naszej parafii z dopiskiem: „darowizna na cele kultu religijnego” , można odliczyć od podatku przygotowując roczne sprawozdanie podatkowe.

Konto Parafii pw. św. Stanisława BM w Lublinie:

Bank Pekao S.A. III/ o Lublin:
87 1240 2382 1111 0000 3902 1568.