Bez kategorii

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 1 III 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zaraz po Mszy św. o godz. 8.00, zapraszamy członków Żywego Różańca na miesięczne spotkanie formacyjne w kościele a po Mszy o 11 Dziecięcego Kółka Różańcowego.
 2. Rozpoczęliśmy nowy okres roku liturgicznego, jakim jest Wielki Post. Jest to czas pokuty i przemiany własnego życia. Zwłaszcza w pierwszej części tego okresu, tj. do piątej niedzieli Wielkiego Postu, jesteśmy zachęcani do tego, by szczególnie skupić się na nawróceniu, zmianie naszego postępowania. Każdy z nas ma jakieś dziedziny swojego życia, które wymagają uporządkowania, zmiany zwyczajów czy nawyków.
 3. Dobrze by było również znaleźć czas na wartościową lekturę, pomagającą nam w pogłębieniu naszej wiary, na medytację Pisma Świętego.
 4. W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa: Drogi Krzyżowej w piątek: dla dzieci o godz.16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz.17.30. W najbliższy , pierwszy piątek miesiąca spowiadamy od godz. 16.30 dzieci.
 5. W niedzielę o godz.17.30 – śpiewamy Gorzkie Żale. Natomiast w ciągu tygodnia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w godzinach: 17.00 – 18.00, z wyjątkiem piątku. W tym czasie jest w konfesjonale kapłan. Warto skorzystać z sakramentu pokuty. W piątki WP na Mszy wieczornej jest zbiórka na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 6. Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, przystąpienie tego dnia do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego). Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych.
 7. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwa, w czwartek i sobotę, będą przed Mszą św. wieczorną.
 8. Już informujemy, że parafialne rekolekcje rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu – 29 marca i potrwają do środy – 1 kwietnia. Poprowadzi je ks. dr Krzysztof Kwiatkowski, kanclerz naszej kurii metropolitalnej. Prosimy o uwzględnienie w kalendarzu zajęć.
 9. Uczynki pokutne to jedna z dróg polecanych w procesie nawrócenia. Wychodząc naprzeciw duchowym potrzebom naszych parafian zapraszamy, by w duchu ofiary podjąć praktyki, które pomogą jeszcze pełniej zwrócić Serce ku Bogu, poprzez POST, MODLITWĘ i JAŁMUŻNĘ Zapraszamy do Liftingu Duchowego który polega: Weź woreczek z ryżem! spróbuj przeżyć na nim jeden dzień – to będzie Twój POST. Ofiaruj ten post w jakiejś intencji – POMÓDL SIĘ, a swoje dzienne wydatki na wyżywienie przekaż jako JAŁMUŻNĘ na Rodzinny Dom Dziecka Sióstr Dominikanek w Lublinie. Można też przekazać 1% na „Przedszkole Parafialne”. Więcej informacji w gablocie i  w zakrystii.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest nowy numer miesięcznika: Miłujcie, Mały Gość Niedzielny i „Tęcza „ dla młodszych klas szkolnych.
 11. W najbliższą niedzielę po każdej Eucharystii będzie zbiórka do puszek na „Krajowy Fundusz Misyjny – Ad gentes”.
 12. 15 marca- w niedzielę w naszej parafii po raz pierwszy odbędą się Warsztaty muzyczne dla młodych. Zapraszamy wszystkich utalentowanych, grających na instrumencie, śpiewających na to wydarzenie, Szczegóły na plakatach w gablocie i u ks. Emila.
 13. Zachęcamy do zapisywania się na wyjazd autokarem na uroczystość beatyfikacji Sługi Bożego kard. Wyszyńskiego, 7 czerwca br. do W-wy.
 14. Męski różaniec w Lublinie w pierwszą sobotę, 7 marca br…
 15. W obliczu wszelkich klęsk żywiołowych i zagrożeń dla życia i zdrowia w kościołach śpiewano suplikację. Dlatego w związku z groźbą koronowirusa zaraz po ogłoszeniach klęcząc odśpiewamy suplikację aby przebłagać Boga.