Bez kategorii

V Niedziela Zwykła – 9 II 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Po Mszy św. o godz. 11.00 katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych.

  2. W poniedziałek, 10 lutego przypada 9 rocznica śmierci śp. Abp Józefa Życińskiego. Uroczysta Msza św. w katedrze o godz. 19.00. Pamiętajmy w naszych modlitwach.

  3. We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się Bernadecie Soubirous w Massabielskiej Grocie. Tamte wydarzenia upamiętnia znana pieśń „Po górach, dolinach”. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Tak się też stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata w liczbie 5 – 6 milionów.

  4. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy od 28 lat z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. Świat potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W naszym kościele Mszę św. ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawować o godz. 18.00. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni!

  5. W środę, 12 lutego, o godz. 19.00 w salce parafialnej kolejne spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Serdecznie zapraszamy.

  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

  7. Zaproszenie do badań w PSK Nr. 4 w Lublinie. Informacja w gablocie i na ulotkach za ławkami.

  8. Dziękujemy abp Wojciechowi Polakowi, Prymasowi Polski, za treść listu pasterskiego wzywającego do duchowego przygotowania do beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego w niedzielę 7 czerwca w Warszawie. Z naszej parafii pojedziemy autokarem lub pociągiem. Beatyfikację naszego biskupa i Prymasa Tysiąclecia, upamiętni oprócz witraża w kościele, również krzyż przy zbiegu alei Warszawskiej i ul. Agronomicznej. Pod koniec kwietnia uzyska ten krzyż swoje piękno, a w uroczystość Bożego Ciała poświęci go w czasie procesji biskup Józef Wróbel.

  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Tadeusza Lendziona z ul. P. Gojawiczyńskiej. Polećmy go teraz Bożemu miłosierdziu…