Bez kategorii

III Niedziela Adwentu – 15 XII 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy parafialne rekolekcje, które potrwają do wtorku, 17 grudnia. Dorosłych zapraszamy w poniedziałek i wtorek na Msze św. o godz.: 6.15, 9.00 i 18.00, dzieci szkolne o godz. 16.30, a młodzież o godz. 19.15. Spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą. Nauki rekolekcyjne głosi o. prof. Andrzej Derdziuk, kapucyn z KUL. Prosimy o modlitwę i inne dzieła pokutne w intencji Ojca Rekolekcjonisty i duchowych owoców tych rekolekcji.
 2. W czasie rekolekcji kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 3. Spowiedź chorych w domach planujemy w najbliższą sobotę, 21 grudnia od godziny 9.00. Prosimy o zgłaszanie tych osób w zakrystii.

 4. Na stoliku pod chórem możemy nabyć świece Caritas w ramach wigilijnego dzieła pomocy dzieciom z ubogich rodzin i prasę katolicką. A przed kościołem możemy otrzymać za dowolną ofiarę pakiety z siankiem na stół wigilijny od naszych harcerzy, którzy zbierają fundusze na zimowy wypoczynek.

 5. Dziś o godz. 19.00, kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania.

 6. Do Wigilii, 15 minut przed Mszą wieczorną, śpiewamy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Zapraszamy.

 7. Kończymy roznoszenie opłatków na stół wigilijny. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary, które zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościoła i domu parafialnego. A osobom, które podjęły trud roznoszenia, składamy serdeczne podziękowanie. Teraz opłatek możemy otrzymać w zakrystii i kancelarii.

 8. Dziękujemy za zrobienie paczek dla najuboższych i bezdomnych. Możemy je przynosić do zakrystii.

 9. Dziękujemy za ofiary wrzucane do adwentowej skarbony na śniadania roratnie dzieci i młodzieży. Każdego dnia wydaje się ponad 50 śniadań. Słowa wdzięczności należą się rodzicom, szczególnie mamom za trud zakupów i pracy w dolnej kuchni domu parafialnego. Najbliższe śniadanie w środę, po zakończeniu rekolekcji.

Zachęcamy, przynajmniej raz, wybrać się na Mszę Roratnią o godz. 6.15, od poniedziałku do piątku, a w sobotę o godz. 6.30.

 1. W najbliższą niedzielę o godzinie 16.00 odbędzie się opłatek i spotkanie przedświąteczne dla Rady Duszpasterskiej w domu parafialnym.

 2. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia polecamy opiece Matki Bożej i życzymy Bożego błogosławieństwa i spełnienia godziwych pragnień.

 3. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Tadeusza Króla z ulicy Lawendowej. Polećmy go teraz Bożemu miłosierdziu: wieczny odpoczynek…