Bez kategorii

II NIEDZIELA ADWENTU – 8 XII 2019 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś druga niedziela Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego z nas do duchowej odnowy i zacieśniania więzi z Bogiem.
 2. Wśród adwentowych umartwień i wyrzeczeń niech znajdzie się także miejsce na walkę z naszymi nałogami i słabościami.
 3. Wszystkich parafian: dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w Roratach, odprawianych w ciągu tygodnia, od poniedziałku do piątku o godz.6.15, a w sobotę o godz. 6.30. Dla dzieci mamy przygotowują w kuchni przy salkach ciepłe śniadanie. Na ten cel przeznaczone są adwentowe ofiary składane do puszki za ławkami.
 4. Dziś dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołami w Polsce odbywa się zbiórka do puszek na wsparcie odradzającego Kościoła katolickiego w krajach byłego Związku Radzieckiego. Bóg zapłać za wsparcie.
 5. Dziś po Mszy wieczornej kolejne spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania w kościele.
 6. Serdecznie dziękujemy ks. prof. Marianowi Stasiakowi, za wygłoszone do nas Słowo Boże.
 7. Dziś po Mszy świętej o godz. 11.00, w ramach Godziny Świętej, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa do następnej Eucharystii.
 8. W najbliższym czasie do naszych domów dotrą pobłogosławione w kościele opłatki wigilijne i gazetka parafialna „ARKA„. Pozostały do wzięcia jeszcze następujące ulice: ……… Serdecznie prosimy o pomoc.
 9. W najbliższą sobotę, 14 XII, o godz. 18.00 rozpoczną się adwentowe rekolekcje, które potrwają do wtorku, 17 grudnia br. Poprowadzi je o. prof. Andrzej Derdziuk z KUL. W poniedziałek i wtorek nauki będą o godz. 6.15, 9.00 i 18.00 dla dorosłych, o 16.30 – dla dzieci szkolnych i 19.15 dla młodzieży.
 10. W najbliższą niedzielę po Mszy o godz. 18.00, spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w kościele. Natomiast harcerze, a jest ich 5 zastępów, za tydzień będą rozprowadzali pakiety z siankiem na stół wigilijny. Dochód z nich zostanie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdów zimowych.
 11. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej i świec na stół wigilijny.
 12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i ludzkiej życzliwości.
 13. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w piątek – św. Łucję, dz., m., a w sobotę – św. Jana od Krzyża, dK.
 14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Kaczmarczyk Mariusza z ul. Sławinkowskiej . Polećmy go teraz Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek …