Bez kategorii

XXX Niedziela Zwykła – 27 X 2019 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Zbliża się listopadowy czas naszej refleksji nad przemijaniem. Doczesne drogi znajdują swój finał w tajemnicy śmierci, która staje się w Chrystusie bramą nowego życia. Przeżyjmy nadchodzące dni w duchu jedności ze wspólnotą świętych i zbawionych oraz na modlitwie za zmarłych oczekujących pełnego udziału w odkupieniu wysłużonym przez Syna Bożego.
 2. Dziękujemy ojcu Pawłowi Mazurkowi, Rektorowi wspólnoty Ojców Białych Misjonarzy Afryki za wygłoszone do nas Słowo Boże.
 3. Zapraszamy do udziału w ostatnich w tym roku nabożeństwach różańcowych o godz. 17.30.
 4. Prosimy o wypisywanie imion zmarłych na kartach wypominkowych, które zostaną przyniesione do naszych domów, a także można zabrać, wychodząc ze świątyni. Nabożeństwa wypominkowe przez cały listopad o godz. 17.30.
 5. Do modlitwy o powołania kapłańskie i misyjne zapraszamy w pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.30. Czcicielom Serca Bożego przypominamy o piątkowej Komunii św. wynagradzającej za grzechy. Spowiedź na każdej Mszy świętej i w czasie różańca od godz. 17.30.
 6. W piątek będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte będą o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Nie ma Mszy świętej o godz. 12.30.
 7. W sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze Święte o godz. 8.00, 11.00 i 18.00.
 8. Najbliższą niedziela, 3 listopada jest adoracyjna. Po Mszy o godz. 8.00, spotkanie Rodziny Różańcowej w kościele.
 9. W związku z listopadowymi uroczystościami prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich. Przygotujmy także nasze serca. Okazja do spowiedzi świętej w czasie nabożeństw różańcowych.
 10. Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest nowy numer miesięcznika: Miłujcie się.
 12. Cieszymy się, że odnowione dzwony swoim dźwiękiem ubogacą przestrzeń sakralną naszego osiedla i parafii.
 13. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Józefa Banach i Józef Szejgiec – oboje z Dębówki i Krzysztof Talar z ul. Kwiatów Polnych.  Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 28 X – św. Szymon i św. Juda Tadeusz, Apostołowie,
 • 1 XI – wszyscy święci Pańscy.