Bez kategorii

XXVII Niedziela Zwykła – 6 X 2019

XXVII Niedziela Zwykła – 6 X 2019
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Zaraz po Mszy św. o godz. 8.00, serdecznie zapraszamy członków Rodziny Różańcowej do pozostania w kościele na miesięcznym spotkaniu formacyjnym./

2.W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus podkreśla nieocenioną moc wiary. W październikowym czasie modlitwy różańcowej, rozważając tajemnice z życia Chrystusa i Matki Bożej, odradzamy i umacniamy naszą wiarę. Niech nie zabraknie osobistego wysiłku w pomnażaniu daru, który otrzymaliśmy na chrzcie św.

3.W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na koncert w wykonaniu Piotra Selima oraz chórów dziecięco – młodzieżowych i Gości, który odbędzie się dziś o godz. 16.00 w zespole Szkół nr. 12. Wstęp wolny.

4.Składamy serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę na utrzymanie naszego Metropolitalnego Seminarium Duchownego. Jednocześnie informujemy , że na pierwszy rok studiów i formacji zgłosiło się 13 kandydatów do kapłaństwa. Wszystkich kleryków polecamy szczególnej modlitwie.

5.Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Okazją do tego jest 100. rocznica ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej. To też będzie treścią dzisiejszej adoracji.

6.Ojcowie Biali serdecznie zapraszają na kawę i bawołki do salki parafialnej. Ofiary złożone będą cegiełką na potrzeby misji w Afryce.

7.Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.30.

8.Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego po spełnieniu zwyczajnych warunków, a jednocześnie za pobożne odmówienie cząstki różańca św., w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych, w kościele, w kaplicy, czy w rodzinie.

9.Rozpoczął się kolejny rok akademicki. Pracownikom naukowym i studentom życzymy światła Ducha Świętego. Spotkania duszpasterstwa akademickiego w naszej parafii w każdą środę o godz. 20.00.

10.W najbliższy piątek i sobotę odbędzie się kolejna zbiórka makulatury i elektrośmieci: w piątek od godz. 14.00 – 18.00, a w sobotę od godz. 9- 13. Piątek – po zgłoszeniu do kancelarii jest możliwość zamowienia bezpłatnego transportu, to dzień imienin ks. Emila. Msza św. w intencji Solenizanta o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy…

11.W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski. Tego dnia przeprowadzimy przed naszym kościołem zbiórkę ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” i będziemy rozprowadzali kremówki z Wadowic, z których zysk będzie również przeznaczony na fundusz stypendialny.

12.A na Mszy św. o godz. 12.30 będziemy gościli lubelskich kolejarzy.

13.Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy Niedzielę, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Tęczę.Czytajmy dobrą prasę i książki

14.W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Brunona Nagrodzkiego z ul. Serwaczyńskiego, którego pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 8.00 na Majdanku. Wieczny odpoczynek…