Siostry Dominikanki

„Poszli w ciemno za Światłem”

„Poszli w ciemno za Światłem” to hasło tegorocznego Oratorium zimowego, zorganizowanego przez Siostry Dominikanki Matki Bożej Różańcowej dla dzieci z naszej parafii. Trwający w Kościele Rok Wiary był dla nas zaproszeniem do pogłębienia naszej wiary. Takim wzorem dla nas wiernego kroczenia za Chrystusem są ci, których dzisiaj znamy jako świętych i błogosławionych. Jest ich tak wielka liczba, że nie wszystkich ich można poznać. Modląc się na już na Roratach poznaliśmy niektórych z nich; ich przykład był dla nas zapewnieniem, że wszyscy możemy śmiało myśleć o świętości. Dlatego też my Siostry chciałyśmy pogłębić ten temat Roku Wiary jeszcze raz wraz z dziećmi podczas ferii zimowych. Do pracy więc wykorzystałyśmy materiały roratnie opracowane przez redakcję „Małego Gościa Niedzielnego”.

Taki wizerunek Jezusa z Cefalu był w centrum naszej dekoracji w Oratorium. Do wszystkich nas przemawiał słowami Ewangelii trzymanej w ręce: „Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia”. (J 8,12)

W dniach 18 – 23 lutego 2013 r. wszyscy – dzieci i animatorzy – przeżyliśmy przepiękne chwile ze świętymi i błogosławionymi. Jak dzieci same później stwierdzały, byli to prości ludzie, którzy porzucili wszystko, a po ludzku zachowali się jak (Boży) wariaci. I mimo wielu trudów, mimo cierpień, prześladowań, poszli w ciemno za Światłem, którym jest sam Jezus.

Pokrótce dzieci poznawały historie ich życia a później opracowywały dany temat w grupie. I tak za przykładem sł. Bożej Antonietty Meo dzieci próbowały pisać listy i sms-y do Jezusa, na podstawie życia św. Filipa Neri dzieci ułożyły złote reguły do tego „jak być radosnym i szczęśliwym człowiekiem” oraz za przykładem św. Katarzyny ze Sieny „Jak stawać się mądrym i odważnym w wyznawaniu wiary”; natomiast św. Ignacy Loyola wzbudził w dzieciach chęć wypisania ćwiczeń i dla ciała i dla ducha a św. Dominik Sawio zafascynował nas wszystkich tak wielka żarliwością o sprawy Boże i troską o czystość serca.

Po takiej pracy w grupach i przedstawieniu jej wszystkim uczestnikom był czas na liczne konkurencje międzydrużynowe, na wspólne gry i zabawy i na gimnastykę na wesoło. Ogromną atrakcją były również zawody śnieżne na podwórku i na pobliskich górkach. Natomiast chwile modlitwy oraz piosenka Arki Noego pt. „Poszli w ciemno za Światłem” wypełniały każdy nasz dzień i ożywiały klimat Oratorium. Nikt nie miał czasu na nudy.

W przedostatni dzień odbyło się uroczyste podsumowanie i prezentacja prac w obecności Sióstr Dominikanek oraz ks. Andrzeja, wikariusza naszej Parafii. Nastąpiła prezentacja plakatów, przeplatana piosenkami. W tych dniach doświadczaliśmy szczególnej Opatrzności Bożej zwłaszcza przy każdym naszym wyjściu; niczego nam nie zabrakło… a jako, że zaplanowaliśmy na ostatni dzień Oratorium kulig wraz z rodzicami nad Zalewem Zemborzyckim, w przeddzień dopadało tyle śniegu, że to naprawdę była sanna!!!

W tym miejscu pragniemy skierować słowa wdzięczności do naszych wolontariuszek oraz ludzi dobrej woli, którzy na różne sposoby przyczynili się do tego, żeby dzieci z naszej Parafii po raz kolejny mogły spędzić czas ferii przyjemnie, pożytecznie i w duchu wiary. Wszystkich otaczamy naszą modlitwą.

s. Maria Anna op
w imieniu Sióstr Dominikanek

zapraszamy do obejrzenia pamiątkowych zdjęć …..

[Best_Wordpress_Gallery id=”4″ gal_title=”Poszli w ciemno za Światłem”]