Siostry Dominikanki

Pielgrzymując szlakiem papieskim w Gorcach

Uroczyste zakończenie roku katechetycznego i podsumowanie pracy Scholi Parafialnej i służby ołtarza i w tym roku odbyło się w formie pielgrzymkowo – rekreacyjnej . Był to 3 – dniowy wyjazd integracyjny; wyjazd tez był przede wszystkim nagrodą za pracę i zaangażowanie dzieci w tych grupach parafialnych.

W dniach 8 – 10 czerwiec 2015 r., dzięki hojności naszego Ks. Proboszcza Eugeniusza Zarębińskiego, naszej scholi a także wielu dobroczyńców – została zorganizowana przez Siostry Dominikanki pielgrzymka Górskim szlakiem papieskim w Gorce. Podążaliśmy pod hasłem papieskim: „Pilnujcie mi tych szlaków.”

Celem pielgrzymki było poznanie kolejnych szlaków, którymi przemierzał nasz Papież Polak. Trasa pielgrzymki wiodła z Lublina najpierw do Starego Sącza, gdzie odwiedziliśmy klasztor św. Kingi, następnie byliśmy przy „Ołtarzu Papieskim” i zwiedziliśmy przepiękne pamiątkowe Muzeum Jana Pawła II. Tutaj w domu Pielgrzyma została odprawiona Msza święta, gdzie oprawę muzyczno – liturgiczną, także i w innych dniach przygotowała schola i ministranci.

Wieczorem poszliśmy do Parku Zdrojowego – pomnik z płaskorzeźbą Ojca Świętego, przy którym w dniu 26 maja 2003 roku oficjalnie otwarto Szlak Papieski w Gorcach.

Drugiego dnia przeszliśmy wraz z przewodnikiem Gorczańskiego Parku Narodowego papieskim szlakiem na Turbacz – najwyższy szczyt Gorców (to wędrówka kilkugodzinna). I tu na pewno każdy z nas zasmakował co znaczy trud i wysiłek, pot i zmęczenie … Góry uczą nas, są sprawdzianem naszej cierpliwości i wytrwałości w osiąganiu zamierzonego celu; warto się więc trudzić, żeby zdobyć szczyty, żeby osiągnąć zamierzony cel…- tak mówił nam przewodnik, dlatego papież tak chętnie chodził po górach…

Ostatni dzień był dla wszystkim dniem radości i wzajemnej integracji; przebywaliśmy w Rabkolandzie – w Rodzinnym Parku Rozrywki w Rabce – Zdroju.

Warto w tym miejscu wyrazić wdzięczność rodzicom tych dzieci, które tak aktywnie udzielają się w scholi i w posłudze ołtarza, że dbają o ten wszechstronny rozwój swoich dzieci, także ten religijny i duchowy.

Dzięki Opatrzności Bożej, czas na szlaku papieskim w Gorcach spędziliśmy bardzo pożytecznie, przyjemnie i wesoło!!! Pamiętaliśmy o naszych drogich parafianach w miejscach naznaczonych obecnością świętego Jana Pawła II.

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia przepięknych pamiątkowych zdjęć …

[Best_Wordpress_Gallery id=”12″ gal_title=”004″]