Siostry Dominikanki

KOLONIE PARAFIALNE MIKOSZEWO 2015 – ZDJĘCIA

Dzięki hojności i dobroci serca naszego drogiego Księdza Proboszcza Eugeniusza Zarębińskiego dzieci z naszej Parafii mogły wyjechać jak co roku na kolonie … już po raz kolejny w okolice Gdańska, do Mikoszewa. W dniach 13 – 24 lipca 2015r. pod opieką wychowawców każdy z nas mógł zobaczyć wiele pięknych miejsc nadmorskich: Gdańsk i rejs statkiem aż do Westerplatte, Archikatedra w Gdańsku – Oliwie, gdzie wysłuchaliśmy przepięknego koncertu organowego; pojechaliśmy także do portu w Gdyni – tam mieliśmy okazję spotkać znanego wszystkim p. Wojciecha Cejrowskiego. Ale przede wszystkim poznaliśmy dokładniej Mikoszewo – dzięki przewodnikowi zwiedzaliśmy najpiękniejsze zakątki, przeszliśmy brzegiem Morza aż do ujścia Wisły – a tam największą atrakcją było zbieranie bursztynów.

To były naprawdę udane dni wypoczynku, bo dzięki łaskawości Bożej, towarzyszyła nam słoneczna pogoda niemalże przez cały nasz pobyt. Odpoczywaliśmy więc nad morzem, zażywając świeżego powietrza już w spacerze przez las, każdego dnia kilkakrotnie gdy szliśmy na plażę. A po kolacji było mnóstwo różnych zajęć w ośrodku wypoczynkowym – gry i zabawy sportowe, zajęcia wychowawcze i profilaktyczne, które organizowali opiekunowie kolonii. Największą popularnością cieszyła się jednak w tym roku gra w palanta, która zaangażowała prawie wszystkich uczestników a nawet wychowawców naszej kolonii.

Uwieńczeniem każdego dnia była wspólnie przeżywana Msza święta i Apel Jasnogórski, gdzie dzieci pod kierunkiem Sióstr Dominikanek aktywnie brały udział w śpiewie pieśni i przygotowaniu liturgicznym.

Tematem naszych spotkań był prowadzony przez ks. Emila program parafialny pt. „!0 przykazań Bożych”; myślą przewodnią każdego dnia było 1 przykazanie; spotykaliśmy się wtedy na omówienie danego przykazania w formie dialogowanej, dzieci same szukały konkretnych przykładów z ich życia i szukały powiązań z danym przykazaniem oraz wskazówek jak powinno się żyć, aby podobać się Bogu.

Na zakończenie kolonii parafialnych wszystkie dzieci przygotowały część artystyczną: każda grupka dzieci miała przedstawić 1 przykazanie w formie dowolnej – wiersza, piosenki lub scenki i prezentowała się przed komisją (wychowawców) na konkursie Mam talent. Komisja oceniała występ poszczególnej grupy w skali od 1 do 10: za zdobyte miejsca były atrakcyjne nagrody i pamiątki, a także nagrody pocieszenia, które otrzymał każdy uczestnik kolonii.

Wszyscy wypoczęci szczęśliwie wróciliśmy do Lublina…
w imieniu wychowawców i uczestników kolonii
s. Maria Anna op

[Best_Wordpress_Gallery id=”14″ gal_title=”006″]