Siostry Dominikanki

Jasełka Bożonardzeniowe 21.12.2014r.

Przedstawienie Bożonarodzeniowe pt. „Bóg się rodzi … w naszej szkole”, przygotowane przez dzieci z klasy II a pod kierownictwem s. Anny Piętak i p. Ewy Koniczyńskiej, zostało przedstawione w naszym Kościele św. Stanisława b m dla całej społeczności parafialnej w niedzielę 21 grudnia 2014r.

Był to czas szczególny dla każdego z nas: przede wszystkim pogłębiliśmy więź z naszą Parafią, i chcieliśmy tym naszym występem pomóc innym w przygotowaniu się do świąt: chcieliśmy wspólnie przeżyć na nowo wydarzenia sprzed ok. 2000 lat … Śpiew kolęd i pastorałek a także słowa wypowiedziane przez małych artystów wprowadziły nas właśnie w taki nastrój. Zrozumieliśmy ponownie, że Boże Narodzenie może być przez cały rok, po prostu… w naszej codzienności – i pojęliśmy, że tą szczególną codziennością są miejsca w których uczymy się, pracujemy, do których jesteśmy posyłani; mamy mieć wrażliwe serce na potrzeby innych, uczyć się ciągle jak ich przyjmować, i jak spieszyć im z pomocą … wtedy będzie Boże Narodzenie…

[Best_Wordpress_Gallery id=”6″ gal_title=”Jasełka Bożonardzeniowe”]