ZAPOWIEDZI !
Wpisany przez ks. Eugeniusz Zarębiński   
 • Daniel Okoń, kawaler z parafii tutejszej i Anna Skwarek, panna z parafii Wieczerzy Pańskiej w Lublinie.
 • Michał Jóźwik, kawaler z parafii tutejszej i Joanna Cyrankiewicz, panna z parafii Przemienienia Pańskiego w Lublinie.
 • Piotr Turmiński, kawaler z parafii św. Józefa w Lublinie, Katarzyna Król, panna z parafii tutejszej.
 • Piotr Szczekocki, kawaler z parafii św. Marcina w Opatowie i Małgorzata Kapica, panna z parafii tutejszej.
 
Intencje mszalne: 21 - 26 VII 2014 r.
Wpisany przez ks. Eugeniusz Zarębiński   
Poniedziałek – 21 VII.
 • 7.00 – O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Anny.
 • 18.00 – śp. Wiesław Zgierski – 10 gr.
Wtorek – 22 VII.
 • 7.00 – śp. Ireneusz Mańko i Helena Florczak.
 • 18.00 – śp. Wiesław Zgierski – 11 gr.
Środa – 23 VII.
 • 7.00 – śp. Wiesław Zgierski – 12 gr.
 • 7.00 – śp. Mieczysław Palewicz /w 3 m-c po śm./.
 • 18.00 – Henryk Gąska.
Czwartek – 24 VII.
 • 7.00 – śp. Wiesław Zgierski - 13 gr.
 • 7.00 – O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Moniki z okazji urodzin.
 • 18.00 – śp. Antonina Ikwanty / w 4 m-c po śm./.
 • 18.00 – śp. Krystyna Bucior.
Piątek – 25 VII.
 • 7.00 – śp. Wiesław Zgierski – 14 gr.
 • 18.00 – śp. Stanisława /k/ i Bolesław.
Sobota – 26 VII.
 • 7.00 – śp. Anna, Waldemar, Czesław i Józef.
 • 7.00 – śp. Wiesław Zgierski – 15 gr.
 • 15.00 – ślub.
 • 18.00 – śp. Gustaw Dębicki / w 6 r. śm./.
 
Oratorium Letnie u Sióstr pt. „O chłopcu, który został świętym papieżem”.
Wpisany przez Siostry Dominikanki   

W 2- tygodniowych półkoloniach letnich, tzw. Oratorium Letnim, w dniach 30 czerwca – 11 lipca 2014r. brało udział 50 dzieci; przebywały one pod opieką Sióstr oraz animatorek – dziewcząt z naszej scholi Parafialnej: Dominiki, Klaudii, Patrycji i Ani. Był to już dla nas sióstr kolejny etap wędrówki ze świętym Janem Pawłem II. W ciągu roku organizowałyśmy kilka konkursów plastycznych oraz konkursów wiedzy o świętym papieżu, schola przygotowała apele papieskie i przedstawiła je w szkole SP nr 14, w Domu wsparcia Benjamin oraz w Kościele Parafialnym; natomiast prace plastyczne dzieci można było podziwiać na wystawie przygotowanej zarówno w szkole jak i w Kościele.

A teraz ten kolejny etap – można powiedzieć – typowo wakacyjny. Te dni upłynęły pod hasłem: „O chłopcu, który został świętym papieżem”. Zrealizowałyśmy program wychowawczo – rekreacyjny; wybieraliśmy się codziennie w podróż przez dzieciństwo, okres dorastania Jana Pawła II; poznaliśmy niezwykłą osobowość zwykłego chłopca, jego przeróżne zainteresowania, głęboką religijność, a także zachowanie Lolka w obliczu dotykających go tragedii, m.in. śmierci mamy, czy brata Edmunda. Zapatrzyliśmy się szczególnie na Jego całkowite powierzenie się Maryi w różnych sytuacjach życiowych; jeszcze dziś rozbrzmiewa w naszych uszach: Totus tuus – cały Twój, Maryjo. Zrozumieliśmy, że ,,Karolek” – kiedyś był takim samym dzieckiem jak my wszyscy i to, co przeżył, pomogło mu tak dobrze rozumieć ludzi. Jest to teraz wielkie wyzwanie dla nas wszystkich, w naszej codzienności…

Nasze spotkania ubogacały tradycyjne piosenki papieskie a także zupełnie nowe: „Lolek”, „Totus tuus”, „Biały Pasterz”, „Wadowice moje miasto”. Zaś dopełnieniem były konkursy o Ojcu Świętym, Konkurs Talentów oraz ciekawe prace wykonane w grupach: dzień na zdrowo (z papieżem) w którym dzieci przygotowywały zdrowe sałatki owocowe oraz dzień, w którym przygotowywaliśmy i smakowaliśmy Papieskie kremówki. Były też dni spotkań z ciekawymi gośćmi, świadkami spotkań ze świętym papieżem.

Na zakończenie Oratorium w naszej kaplicy została odprawiona przez ks. Proboszcza Eugeniusza dziękczynna Msza św. wraz z rodzicami i dziadkami, a po Mszy św. nastąpiła część artystyczna , którą przygotowały dzieci z pomocą animatorek. To montaż słowno - muzyczny pt. „O chłopcu, który został świętym papieżem”, który upamiętniał życie, powołanie oraz wybór naszego Rodaka na papieża i zachęcał do tego by pamiętać o Ojcu Świętym i o Jego nauczaniu.

Wielką pomoc i hojne serce w czasie całej wieloetapowej wędrówki ze świętym papieżem okazywali nam zawsze ludzie dobrej woli – przede wszystkim ks. Proboszcz Eugeniusz Zarębiński, rodziny z naszej Parafii, wolontariuszki z naszej scholi: Dominika i Klaudia Zadarnowskie, Patrycja Sosińska i Ania Gnieciak - to właśnie dzięki nim dzieci skorzystały z wielu atrakcji, spędziły miło czas i mogły otrzymać cenne nagrody. Pragniemy w tym miejscu wyrazić wdzięczność tym wszystkim osobom.

Wszystkie te momenty pozostawiły w nas i w dzieciach coraz głębsze pragnienie uczenia się od naszego rodaka świętości życia, nieustannej modlitwy i służby drugiemu człowiekowi. Niech święty papież Jan Paweł II umacnia nas w wierze, abyśmy nie lękali się w pełni zawierzyć swoje życie Bogu i pokochać Go całym sercem. Chcemy uczyć się od naszego rodaka świętości życia i pragniemy, aby zawsze pozostał w naszych myślach i sercach.

Zapraszamy do obejrzenia kilku pamiątkowych zdjęć …

Siostry Dominikanki z ul. Lawendowej
Więcej…
 
Piotra Skargi - Modlitwa za Ojczyznę
Wpisany przez Administrator   

Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, chwałę przynosiła Imieniowi Twemu a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

Wszechmogący wieczny Boże, spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie.

Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować.

Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen

 


Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości