ZAPOWIEDZI
Wpisany przez ks. Eugeniusz Zarębiński   
 1. Jerzy Kukiełka, kawaler z parafii św. Józefa w Lublinie i Anna Sokołowska, panna z parafii tutejszej.
 2. Tomasz Hulewski, kawaler z parafii Trójcy Przenajświętszej w Sosnowicy i Ewelina Makarska, panna z parafii tutejszej.
 
PIELGRZYMKA 29-31 Maj 2015r
Wpisany przez Mieczysław Machnik, Ksiądz Eugeniusz Zarębiński   

„POZNAJEMY MIEJSCA POBYTU ŚWIĘTYCH”

PROGRAM

29 maj-piątek

 • Lublin-Zbiórka godz. 7.00 rano przy kościele parafialnym pw. św. Stanisława BM. ul. Zbożowa 75
 • Przejazd autokarem do Lipnicy Murowanej. Zwiedzamy; Dwór św. Urszuli i bł .Teresy Ledóchowskich, Kościół św. Leonarda wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zapoznamy się z historią św. Szymona.
 • Przejazd do Niegowici i zwiedzanie pierwszego miejsca posługiwania wikarego ks. Karola Wojtyły
 • Przejazd do Kalwarii Zebrzydowskiej -nocleg.

30.maj-sobota

 • Przejazd do Krakowa. Zwiedzamy z przewodnikiem liczne kościoły i zabytki dzielnicy Podgórze i Kazimierza.
 • Po południu zapoznamy się z historią Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach i Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”.
 • Powrót do Kalwarii Zebrzydowskiej-nocleg.

31 maj –niedziela

 • Przejście Dróżkami Kalwaryjskimi –Pana Jezusa.
 • Powrót do Lublina w godzinach wieczornych.

Cena 170 zł/osoba

Cena obejmuje:

 • Przejazd autokarem
 • Ubezpieczenie
 • Noclegi w Kalwarii Zebrzydowskiej
 • Opłaty przewodnikówMieczysław Machnik
Ksiądz Eugeniusz ZarębińskiTel; / 501 061 641 i tel;/ 728 322 948

 
"Solo Dios basta. Powołani, aby głosić" - Oratorium zimowe u Sióstr Dominikanek
Wpisany przez s. Maria Anna   

W zajęciach w naszym domu zakonnym od poniedziałku do soboty brało udział 50 – dzieci i kilka wolontariuszek. I znowu, po raz kolejny zainspirowani tematem rorat, materiałami, które przygotowała redakcja Małego Gościa oraz piosenką „Solo Dios basta” nie mogliśmy nie kontynuować tak pięknej historii św. Teresy. Ten temat w przeżywanym roku Życia konsekrowanego otworzył nam oczy na różnorodność powołań w Kościele. I dlatego rozszerzyliśmy temat naszego Oratorium o podtytuł: „Powołani, aby głosić” i podczas I – tygodnia ferii , w dniach od 2 do7 lutego zapraszałyśmy niecodziennych gości – tj. zgromadzenia zakonne pracujące na terenie naszej Parafii św. Stanisława bm w Lublinie. Przyszli do nas Ojcowie Biali – Misjonarze Afryki, Siostry Obliczanki Wynagrodzicielki Boskiego Oblicza, my Siostry Dominikanki oraz Gość Specjalny – Wyjątkowy - Mniszki Karmelitanki Bose z Dysa. W spotkaniach z Gośćmi dowiedzieliśmy się jak wygląda posługa i charyzmat danego zgromadzenia i na jakich kontynentach są obecni; dlatego w naszej dekoracji oprócz twierdzy św. Teresy dołączyliśmy mapę z kontynentami, oznaczyliśmy je kolorami misyjnymi i zaznaczaliśmy obecność zgromadzeń na danym kontynencie. Spotkania z Gośćmi były dla nas naprawdę wielką lekcją historii czy geografii…a przede wszystkim fascynującą podróżą w świat ducha; dlatego wykorzystywaliśmy kolejny nasz czas na Oratorium na pracę w grupach, w których dzieci przygotowywały plakaty misyjne, ustalały piramidy wartości życiowych, pisały smsy czy listy dziękczynne za dar osób konsekrowanych. Dzieci były podzielone na 3 kontynenty – Ameryka, Azja i Afryka i w nich zdobywały punkty za pracę w grupach oraz za konkurencje sportowe – między drużynowe. Całość naszego Oratorium ubogacały piosenki a wśród nich piosenka roratnia „Solo Dios basta”, która stała się hitem.

Na zakończenie Oratorium w naszej kaplicy została odprawiona przez ks. Proboszcza Eugeniusza Zarębińskiego dziękczynna Msza św. wraz z rodzinami tych dzieci, a po Mszy św. nastąpiła część artystyczna - montaż słowno - muzyczny pt. „Nie możemy zrobić nic wielkiego – za to małe rzeczy z wielką miłością”.

Wielką pomoc i hojne serce także w czasie tego Oratorium okazały nam rodziny z naszej Parafii oraz wolontariuszki z naszej scholi: Dominika i Klaudia Zadarnowskie, Patrycja Sosińska, Joanna Jakubczak i Ania Gnieciak, które tak ambitnie angażowały się w przygotowywanie naszych spotkań. Pragniemy w tym miejscu wyrazić wdzięczność również tym, którzy nas wspierali w sposób materialny i duchowy.

Podsumowując myślę, że po tak głęboko przeżytym Oratorium możemy wszyscy – i dzieci i dorośli zawołać ze św. Teresą „SOLO DIOS BASTA, BÓG SAM WYSTARCZY”; pamiętajmy jednak, że to zawołanie wzywa nas, jak stwierdziły dzieci na Oratorium, by tym wielkim skarbem, jakim jest Bóg, umieć dzielić się z innymi i stać się takimi małymi misjonarzami Jezusa już dziś, w miejscach, gdzie żyjemy.

s. M. Anna Piętak

zapraszamy do obejrzenia zdjęć…

Więcej…
 

 
Piotra Skargi - Modlitwa za Ojczyznę
Wpisany przez Administrator   

Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, chwałę przynosiła Imieniowi Twemu a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

Wszechmogący wieczny Boże, spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie.

Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować.

Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen

 


Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości