KOLONIE PARAFIALNE MIKOSZEWO 2012

KOLONIE PARAFIALNE MIKOSZEWO 2012

Dzięki hojności i dobroci serca naszego drogiego Księdza Proboszcza Eugeniusza Zarębińskiego dzieci z naszej Parafii mogły wyjechać jak co roku na kolonie … już po raz kolejny w okolice Gdańska, do Mikoszewa. W dniach 18-29 lipca 2012r. każdy z nas mógł zobaczyć wiele pięknych miejsc nadmorskich: Gdańsk... i oczywiście rejs statkiem aż do Westerplatte; port w Gdyni, molo w Sopocie, no i oczywiście poznaliśmy dokładniej Mikoszewo - dzięki przewodnikowi zwiedzaliśmy najpiękniejsze zakątki, przeszliśmy brzegiem Morza aż do ujścia Wisły - wtedy największą atrakcją było zbieranie bursztynów.

W kolejne popołudnie znaleźliśmy czas, żeby poznać wraz z przewodnikiem obóz koncentracyjny Stutthof w Sztutowie – były to smutne chwile dla wszystkich, ale na pewno pozostawiły jakąś myśl, że warto żyć dobrze na tym świecie i zaufać Bogu w każdej sytuacji.

To były naprawdę udane dni wypoczynku, bo dzięki łaskawości Bożej, towarzyszyła nam słoneczna pogoda niemalże przez cały nasz pobyt. Odpoczywaliśmy więc nad morzem, zażywając świeżego powietrza już w spacerze przez las, każdego dnia kilkakrotnie gdy szliśmy na plażę. A po kolacji było mnóstwo różnych zajęć w ośrodku wypoczynkowym – gry i zabawy sportowe, zajęcia wychowawcze i profilaktyczne, które organizowali opiekunowie kolonii. Uwieńczeniem każdego dnia była wspólnie przeżywana Msza święta i Apel Jasnogórski, gdzie dzieci pod kierunkiem Sióstr Dominikanek aktywnie brały udział w śpiewie pieśni.

Tematem naszych spotkań było przygotowanie do Misji świętych, które odbędą się w naszej Parafii, dlatego na zakończenie kolonii został przeprowadzony konkurs wiedzy o św. Stanisławie, patronie naszej Parafii; były też atrakcyjne nagrody i pamiątki, które otrzymał każdy uczestnik kolonii.

Wszyscy wypoczęci szczęśliwie wróciliśmy do Lublina… Zapraszamy do obejrzenia zdjęć…… w imieniu uczestników kolonii

Siostry Dominikanki z Lawendowej
Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości