Letnie Oratorium Ekspresem do nieba

 

EKSPRESEM DO NIEBA”

to hasło tegorocznego Oratorium letniego, zorganizowanego przez Siostry Dominikanki przy ul. Lawendowej 15.

 

Wielką pomoc i hojne serce okazali i tym razem ludzie dobrej woli, nasze kochane wolontariuszki Patrycja i Żaneta, ks. Proboszcz Eugeniusz Zarębiński oraz Szef Sklepu na Winklu p. Marek Kędzierski. To właśnie dzięki nim i tym razem dzieci z naszej parafii skorzystały z wielu atrakcji aż przez dwa tygodnie półkolonii letnich.

W dniach 27 czerwca – 8 lipca 2011r. wszyscy – dzieci i animatorzy – przeżyliśmy przepiękne chwile z błogosławionym Janem Pawłem II; pokrótce poznaliśmy Jego nauczanie, a szczególnie Jego Ekspresową Drogę do nieba, która i nas wszystkich zafascynowała. Dzieci przy pomocy animatorek wykonały znaki do przestrzegania na tej Drodze, budowały piramidy wartości, pisały sms-y do przyjaciół, żeby podzielić się tą radością beatyfikacji Jana Pawła II. Nasze spotkania ubogacały piosenki papieskie: „Lolek” i „Santo subito” a uwieńczeniem był konkurs o Ojcu Świętym i przepiękne listy, które dzieci napisały do błogosławionego papieża. Oczywiście nie zabrakło licznych konkurencji, wspólnych gier i zabaw w domu i na świeżym powietrzu, wyjść do kina i teatru a także chwil modlitwy, które wypełniały każdy dzień.

Ostatni dzień upłynął pod znakiem uroczystego zakończenia Oratorium.

Dzieci pod kierunkiem Sióstr i animatorek przygotowały specjalnie dla swoich rodziców i dziadków montaż słowno - muzyczny pt. „Jan Paweł II i dzieci” upamiętniający życie i powołanie naszego Rodaka i zachęcający do tego by pamiętać o Ojcu Świętym i o Jego nauczaniu i by żyć nim na codzień.

 

Siostry Dominikanki

 
Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości