I Komunia Św. 2011 r.

I Komunia Św. 2011 r.

Chleba z nieba, Panie Boże, daj, I już z nami bądź, nie opuszczaj nas. Chleba z nieba, Panie, daj” - śpiewały dzieci klas drugich, by wyrazić w ten sposób swoje pragnienie pierwszego spotkania z Jezusem w Eucharystii.

 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszym kościele parafialnym św. Stanisława BM odbyła się 29 maja 2011r. o godz. 1100. Po długim oczekiwaniu i oczywiście pilnym przygotowaniu przez s. M. Annę, 49 dzieci otworzyło swoje serca, aby odtąd przyjmować do nich Najważniejszego Gościa – Jezusa. Mszę św. celebrował ks. proboszcz Eugeniusz Zarębiński. On też wygłosił do dzieci homilię, w której zachęcił je, aby każdego dnia starały się rozpoznawać Chrystusa żyjącego pośród nas i aby starały się jak najczęściej przyjmować Go w komunii św. Śpiew dzieci pierwszokomunijnych pod kierunkiem Siostry ubogacił liturgię całej Mszy świętej.

Niedzielna Uroczystość przedłużyła się na cały Biały Tydzień, a zakończyła się pielgrzymką dzieci wraz z rodzicami do Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w Archikatedrze Lubelskiej. Dzieci przez cały tydzień bardzo aktywnie ubogacały liturgię Mszy św. poprzez śpiew, czytania i wiersze. W Katedrze dzieci zawierzyły Najlepszej z matek swoje życie i swoje rodziny.
Naszą witrynę przegląda teraz 94 gości