Pokazał, że cierpienie ma sens

Akademia o Janie Pawle II przed Jego beatyfikacją

pt. „Pokazał, że cierpienie ma sens”


3 kwietnia 2011r. po Mszy św. o godz. 11.00 z okazji 6 rocznicy śmierci sługi Bożego Jana Pawła II, a zarazem w ramach przygotowania duchowego do Jego beatyfikacji, odbyła się w naszym Kościele Parafialnym uroczysta akademia. Została ona przygotowana przez Scholę Parafialną, pod kierownictwem s. Anny Piętak. Schola już wcześniej przedstawiła ten montaż słowno – muzyczny aż dwa razy w piątek 1 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 14 dla wszystkich uczniów i nauczycieli.

Poprzez tytuł Akademii : „Pokazał, że cierpienie ma sens”, dzieci ukazały postawę Jana Pawła II wobec cierpienia. Śpiew pieśni papieskich, poezja, proza a także wysłuchanie krótkich przemówień do Polaków, jakie wygłosił swymi czasy Jan Paweł II podczas swoich pielgrzymek do Polski, na pewno uzmysłowiły każdemu z nas, jak bardzo potrzebujemy jeszcze raz, na nowo pogłębiać naszą wiedzę o tak wielkim Polaku z Wadowic i napełniać nasze serca tym wielkim dziedzictwem, jakie zostawił nam Ojciec Święty.

Przypomnieliśmy sobie, że Jan Paweł II mimo swojego cierpienia, nie poddawał się, z ogromną siłą woli pracował, podejmował wielorakie wysiłki, żeby być obecnym tam, gdzie jego wizyta była potrzebna i ze wszystkich sił służyć.

Dzisiaj, gdy przybliża się czas beatyfikacji Jana Pawła II, chcemy modlić się za Jego wstawiennictwem o jak najgłębsze zrozumienie sensu cierpienia, choroby, a także tak bardzo bolesnej tajemnicy odejścia człowieka. To wszystko jest doświadczeniem każdego z nas. Niech Jan Paweł II będzie dla wszystkich patronem zwycięstwa nad cierpieniem, patronem odkrycia jego sensu w Chrystusie Cierpiącym, który jest naszym Zbawicielem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć….
Naszą witrynę przegląda teraz 77 gości