ORATORIUM ZIMOWE 2011

ORATORIUM ZIMOWE u Sióstr Dominikanek przy ul. Lawendowej

„W drodze z prorokami” - to hasło tegorocznego Oratorium zimowego, zorganizowanego przez Siostry Dominikanki. Dzięki pomocy wolontariuszy, ks. Proboszcza Eugeniusza Zarębińskiego, szefa sklepu na winklu oraz ludzi dobrej woli i tym razem dzieci z naszej parafii skorzystały z wielu atrakcji w pierwszym tygodniu ferii zimowych.

W dniach 17 – 22 stycznia 2011r. dzieci przeżywały wspaniałe przygody z wybranymi prorokami z Biblii, ponieważ co roku tematem przewodnim Oratorium jest hasło roku duszpasterskiego. W tym roku hasło „w komunii z Bogiem” zachęcało wszystkich do czytania Biblii, dlatego też Siostry wykorzystały materiały roratnie oraz dekoracje (tj. Księgę Biblii itd.) opracowane przez redakcję „Małego Gościa Niedzielnego”.

Podczas sześciodniowego Oratorium u Sióstr nie brakowało zajęć rozwijających ciało i ducha. Wspólne poznawanie historii proroków z Biblii, liczne konkurencje, prace w grupach, konkursy, wspólne gry i zabawy, audycje, film, śpiew i przedstawienia oraz chwile modlitwy wypełniały każdy dzień. Nikt nie miał czasu na nudy. Ostatni dzień upłynął pod znakiem uroczystego zakończenia Oratorium i świętowania wraz z rodzicami i dziadkami wszystkich dzieci. Nastąpiła prezentacja plakatów, została pokazana audycja o prorokach, przeplatana piosenkami, tańcem a także życzeniami z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Siostry Dominikanki
Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości