Siostry Dominikanki
VI Dzień na Oratorium PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 06 lutego 2017 12:47
Sobota - VI i ostatni Dzień naszego Oratorium odbył się w formie pielgrzymkowej "Śladami Dominikanów na Roztocze". Jako że temat Oratorium wzywał nas do pójścia i głoszenia Dobrej Nowiny - chcieliśmy poznać miejsca związane z Dominikanami, dlatego poprosiliśmy o poprowadzenie tego szlaku Przeora O. Dominikanów - o. Grzegorza Kluza. Odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej w Janowie Lubelskim - Podominikański, parafialny dziś kościół pochodzący z XVIII wieku, a w nim przepiękne krużganki z malowidłami z życia dominikanów oraz muzeum. Następnie pojechaliśmy do sanktuarium Maryjnego w Krasnobrodzie. W ołtarzu głównym znajdują się postacie dominikanów: św. Jacka, Dominika, Wincentego Ferreriusza i Tomasza z Akwinu. W centrum ołtarza na tle kopii Matki Bożej Krasnobrodzkiej umieszczono Cudowny Obrazek. Tu też podczas Mszy św. zawierzyliśmy Maryi cały świat, nasza Parafię, nasze rodziny a szczególnie tych wszystkich, którzy są związani z naszą Rodziną Dominikańską, bo właśnie dziś przypadło zakończenie obchodów 800 - lecia istnienia Zakonu Dominikanów. A w drodze powrotnej odwiedziliśmy również Zamość. Dziękujemy animatorom, dzieciom i ich rodzinom za ten tydzień przepięknej współpracy, za hojne, otwarte serca i za chęć pielgrzymowania z nami.

Zmieniony: Czwartek, 16 lutego 2017 09:35
 
V Dzień na Oratorium PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 06 lutego 2017 12:46
Piątek - V Dzień w Oratorium. To dzień wysiłku i sprawdzian umiejętności zabawy w grupie. Nasze kochane animatorki przygotowały podchody - konkurencje między drużynowe na naszym podwórku. Były to zawody sportowe, ale przede wszystkim sprawdzające i podsumowujące wiedzę zdobytą w tych dniach na naszych spotkaniach i w spotkaniach z zaproszonymi gośćmi. A następnie smakołyki i gorąca herbata w domu, tańce oraz uroczyste podsumowanie Oratorium przez siostry i animatorki grup. Punktacja i wręczenie nagród i upominków uczestnikom Oratorium. A na wieczór również uroczyście świętowali animatorzy wraz z siostrami - sami zaangażowali się w zrobienie pizzy i ofiarowali swój czas na zabawę z najmłodszymi mieszkańcami naszego Domu.


Zmieniony: Poniedziałek, 13 lutego 2017 13:02
 
IV Dzień na Oratorium PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 06 lutego 2017 12:42
Czwartek - IV Dzień w Oratorium. Przygotowaliśmy warsztaty kulinarne: w 3 grupach został przygotowany POSIŁEK DLA MISJONARZA - lekkie sałatki owocowe... z bitą śmietaną, desery z galaretką i Ordery Uśmiechu. Na kosztowanie tych wspaniałych potraw zostali zaproszeni Goście - ks. Proboszcz Eugeniusz Zarębiński, Przeor Dominikanów o. Grzegorz Kluz, Ojciec Biały Misjonarz o. Paweł Mazurek oraz ks. Andrzej Szulej i ks. Emil Mazur. Wielkie zaangażowanie wszystkich dzieci, wspaniała praca wspólnotowa dzieci i animatorów, a przede wszystkim przepiękna współpraca z rodzicami tych dzieci. Siostry i animatorki zakończyły swój dzień aż wieczorem, przygotowując materiały i pomoce na kolejny dzień.