Ogłoszenia Duszpasterskie
NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 20 V 2018 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 23 maja 2018 11:31

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1.W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy.

2.Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 uroczystość Komunii Rocznicowej czwartych klas.

3.Jutro, w poniedziałek, 16 maja (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00 i 18.00.                  

4.W przyszłą niedzielę - 27 maja, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Na Mszy św. o godz. 10.30 – będzie pierwsza Komunia  III klas. Przychodzimy pół godziny wcześniej.Spowiedź dzieci w sobotę o godz. 10.00. Natomiast rodziców prosimy do spowiedzi w czwartek i piątek od godziny 17.30. W piątek po Mszy wieczornej zapraszamy rodziców do pomocy w sprzątaniu generalnym kościoła i otoczenia.

5.W tym roku do pierwszej komunii przystąpi na jednej Mszy św. 106 dzieci. Uroczystość może się przedłużyć, dlatego następna Eucharystia będzie o pół godziny później, czyli o godz. 13 – ej.

6.Nasz kościół jest nieduży i nawet członków rodzin nie pomieści, dlatego dla pozostałych uczestników będzie ustawiony na zewnątrz telebim, a na parkingu zostaną ustawione ławki. W kościele będą miejsca dla dzieci i ich rodziców. Dlatego od rana do obiadu, parking będzie zamknięty dla samochodów. Prosimy o ustawianie aut przez gości i naszych parafian na parkingu za szkołą i na ulicach przyległych. Przepraszamy za utrudnienia.

7.Zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.30.

8.Już teraz duchowo przygotowujemy się do uroczystości Bożego Ciała, która będzie  w czwartek, 31 maja. Trasa procesji będzie przebiegać ulicami: Zbożową, Sławinkowską i Świerkową do kościoła. Ołtarze jak w latach ubiegłych. Ostatni będzie przy Ośrodku „Benjamin”. Prosimy mieszkańców o wspólny trud przygotowania poszczególnych ołtarzy.

9.Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. 

10.Na stoliku z prasą możemy dokonać wpłaty na czerwcową pielgrzymkę do Kalisza, Torunia, i Lichenia. Są jeszcze wolne miejsca. Na stoliku z prasą są też książki pt. „Jana Paweł II -  tajemnica Fatimy”, które są cegiełką na pokrycie kosztów figury MB Fatimskiej, którą zawieziono do Tobolska na Syberii.
Zmieniony: Środa, 23 maja 2018 11:33
 
Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości