Ogłoszenia Duszpasterskie
XXVII Niedziela Zwykła – 7 X 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 11 października 2018 12:56
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


/ Zaraz po Mszy o godz. 8.00 zapraszamy członków wspólnoty Żywego Różańca o pozostanie w kościele na swoim spotkaniu formacyjnym./

1.Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domu. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Wszystkich Parafian serdecznie zapraszamy!

2.W środę, 10 października, przypada dzień imienin ks. Daniela i siostry  Danieli, naszej zakrystianki. W intencji Solenizantów będziemy modlili się na Mszy św. o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy.

3.A w czwartek, 11 października, swoje imieniny będzie przeżywał ks. Emil. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.

4.W sobotę, 13 X, zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie z lampionami.  Rozpocznie się różańcem o godz. 17.30.   

5.Ojcowie Biali zapraszają na Mszę świętą misyjną, pierwszą po wakacjach, w sobotę, 13 października o godz. 18.00, a po niej na spotkanie tematyczne.

6.Za tydzień na Mszy o godz. 12.30 będziemy gościli lubelskich kolejarzy.

7.W jedności z papieżem Franciszkiem będziemy przeżywali już za tydzień w niedzielę, 14 października -  XVIII Dzień Papieski, pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. A przed kościołami i na ulicach młodzież będzie zbierała ofiary na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia” z przeznaczeniem na stypendia dla młodzieży utalentowanej z ubogich rodzin.                Z naszej parafii korzystają dwie osoby. Tym razem  będziemy mieli papieskie kremówki. Kupując je na niedzielne spotkania rodzinne i towarzyskie wzbogacimy fundusz stypendialny.  Jest to oryginalna inicjatywa młodzieży z duszpasterstwa.

8. Ostatnie silne wiatry uszkodziły miedziany dach naszego kościoła. Na jego części od strony zakrystii,  w górnej części poderwało blachę przybitą do desek i ją wybuliło. Na szczęście nie rozerwało jej. W piątek przy pomocy 35 metrowej zwyżki udało się naprawić uszkodzenia i zabezpieczyć inne części. Koszty pokryje ubezpieczenie.

9.Korzystając z podnośnika  sprawdziliśmy stan mocowania płytek z piaskowca, którymi pokryty jest nasz krzyż zastępujący wieżę kościelną. Okazało się, że część płytek jest odparzona i  grozi odpadnięciem. Jedną z nich w czwartym rzędzie pod pozioma belką udało się wyjąć ręką. Stanowi to poważne zagrożenie. Po konsultacji fachowej, postanowiliśmy przy pomocy zwyżek odkuć wszystkie płytki, a na to miejsce położyć na siatce tynk i pokryć farbą silikonową. Będzie ładnie i co ważniejsze bezpiecznie. Jest to poważny wydatek, którego nie braliśmy pod uwagę na bieżący rok, bo inne inwestycje są w toku.

10.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest już nowy numer miesięcznika:  Mały Gość Niedzielny dla starszych uczniów. Do dzisiejszego numeru Gościa Niedzielnego nieodpłatnie dołączono film na DVD pt. „Sprawa Chrystusa”.

11.W piątek od 13.00 do 18.00 a także w Sobotę od od 9 do 13 odbędzie się zbiórka elektrośmieci i makulatury.

12. Od 10 października rozpoczniemy w naszej parafii spotkania wspólnoty studenckie, które będą się odbywały w każdą środę o godz. 20 w sali domu parafialnego. Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów, a bliższych informacji udziela u ks. Emil
Zmieniony: Czwartek, 11 października 2018 12:57
 
Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości