Ogłoszenia Duszpasterskie
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 18 II 2018 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Niedziela, 18 lutego 2018 16:40
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1.Rozpoczęliśmy nowy okres roku liturgicznego, jakim jest Wielki Post. Jest to czas pokuty i przemiany własnego życia. Zwłaszcza w pierwszej części tego okresu, tj. do piątej niedzieli Wielkiego Postu, jesteśmy zachęcani do tego, by szczególnie skupić się na nawróceniu, zmianie naszego postępowania. Każdy z nas ma jakieś dziedziny swojego życia, które wymagają uporządkowania, zmiany zwyczajów czy nawyków. 

2.Dobrze by było również znaleźć czas na wartościową lekturę, pomagającą nam w pogłębieniu naszej wiary, na medytację Pisma Świętego. 

3.W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa: Drogi Krzyżowej w piątek: dla dzieci o godz.16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz.17.30. W niedzielę o godz.17.30 - śpiewamy Gorzkie Żale. Zapraszamy.

4.Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, przystąpienie tego dnia do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego). Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych. 

5.Już informujemy, że parafialne rekolekcje rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu – 18 marca i potrwają do środy – 21. Poprowadzi je ks. Adam Rybicki, profesor z KUL. Prosimy o uwzględnienie w kalendarzu zajęć.

6.Jałmużna to jeden z uczynków polecanych w procesie nawrócenia. Jedna z puszek na końcu ławek przeznaczona jest na jałmużnę wielkopostną. Przeznaczymy ją na Rodzinny Dom Dziecka prowadzony przez Siostry Dominikanki.

7.W najbliższy piątek o godz. 18.45 zapraszamy na kolejne spotkanie szkoły biblijnej poświęcone  tematowi – nienawiści w Biblii.

8.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest nowy numer miesięcznika: „Miłujcie się „ i „Mały Gość Niedzielny” .

9.W najbliższą niedzielę  po każdej Eucharystii będzie zbiórka do puszek na „Krajowy Fundusz Misyjny – Ad gentes”.

10.Zima jest czasem sprzyjającym na prace remontowe w budynkach. Informujemy, że od jutra rozpoczniemy remont toalety przy zakrystii.                    Na czas tych prac zapraszamy do łazienki w domu parafialnym.

11.Pamiętamy o solenizantach i jubilatach najbliższego tygodnia , których polecamy Bożej opiece.

12.W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Tadeusza Ciężko z ulicy Głównej. Polećmy go teraz Bożemu miłosierdziu…
Zmieniony: Niedziela, 18 lutego 2018 16:41
 
Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości