XXIV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 17 IX 2017 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 18 wrzesnia 2017 09:42
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Dziś w Polsce obchodzimy Dzień Środków Masowego Przekazu. We współczesnym świecie media mają ogromną siłę, bo zawładnęły wyobraźnią niemal wszystkich ludzi. Ale to każdy z nas bierze na siebie odpowiedzialność, jak wykorzysta myśli, które z nich płyną. Módlmy się o światło Ducha Świętego dla nas i pracowników mediów, by triumfowała prawda i dobro.

2.Po każdej Mszy świętej prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek na „Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu”, czyli na utrzymanie Archidiecezjalnego Radia Plus i Radia Maryja. Za dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

3.Dziękujemy ks. prof. Marianowi Stasiakowi za wygłoszone do nas pouczające Słowo Boże.

4.Jutro, 18 września, przypada święto świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia.

5.Nasz chór parafialny im. św. Cecylii ogłasza nabór chętnych, uzdolnionych kandydatów i kandydatek. W poniedziałek o godz. 19.00, w sali parafialnej odbędzie się ich przesłuchanie. Serdecznie zapraszamy.

6.W najbliższą  środę, 20 września, o godz. 19.00, zapraszamy na spotkanie organizacyjno – informacyjne rodziców dzieci z klas III w ramach przygotowań do pierwszej komunii świętej. Spotkanie w sali parafialnej. Dzieci, które uczęszczają do innych szkół w Lublinie, a zamierzają przystąpić do pierwszej komunii w naszej parafii, prosimy o zapisanie w zakrystii i udział rodziców w tym spotkaniu.

7. W ramach przygotowań do rekolekcji ewangelizacyjnych, które potrwają od czwartku do niedzieli tj. 5 – 8 października i nawiedzenia naszej parafii przez relikwie Krzyża Świętego wraz z kopią Krzyża Trynitarskiego z katedry lubelskiej, która potrwa od 7 do 14 października, w najbliższą niedzielę wygłosi do nas kazanie przygotowawcze nasz rekolekcjonista ks. Adam Bab, wikariusz biskupie do spraw młodzieży. Prosimy o ofiarowanie w tej intencji daru modlitwy i postu.

8.Zachęcamy ministrantów do częstego udziału w służbie przy ołtarzu i  w czwartkowych zbiórkach, po Mszy wieczornej.

9.Zapraszamy uzdolnione dzieci do śpiewu w scholii i do przychodzenia na próby w niedzielę o godz. 10 do sali parafialnej.

10.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Prosimy o kupowanie Tęczy i Małego Gościa Niedzielnego dla swoich dzieci. /obrazki do malowania…/

12. W niedziele zapraszmy kandydatwów do sakramentu bierzmowania na spotkanie po MSzy o godz. 18.00

11.Modlitwa za Ojczyznę…
Zmieniony: Poniedziałek, 18 wrzesnia 2017 09:43
 


Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości