XXII Niedziela Zwykła – 03 IX 2017 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 05 wrzesnia 2017 11:05
OGŁOSZENIA    DUSZPASTERSKIE

1./ Zaraz po Mszy św. o godz.8.00, nastąpi spotkanie Rodziny Różańcowej w kościele/.

2.Dziś, o godz. 16.00 w Skansenie Msza św. i prezentacja ginących zawodów.

3.W poniedziałek, o godz. 9.00, Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszamy uczniów i rodziców.

4.W poniedziałek pielgrzymujemy jako parafia do relikwii św. Brata Alberta do parafii przy ul. Willowej. Wyjście o godz. 16.50 z naszego kościoła. Idziemy procesyjnie   z nagłośnieniem i feretronem z naszym Patronem, ulicami: Zbożową, Świerkową, Sławinkowską i Willową.

5.W poniedziałek, jako pierwszy w miesiącu, Msza św. o godz. 18.00 o Duchu Świętym.

6.W piątek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenia NMP. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej.  Zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 i 18.00.

7.W piątek, po Mszy wieczornej odbędzie się pierwsze spotkanie uczniów trzecich klas gimnazjum w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania. Zapisy po każdej Mszy   św. w zakrystii.

8.W najbliższy piątek i sobotę, 8 – 9 września br. odbędzie się w Lublinie ogólnopolska pielgrzymka osób niewidomych i słabo widzących, której organizatorem – tym razem - jest nasza archidiecezja. Na te dwa dni przyjedzie do Lublina ok. 2 tys. osób, które będą zakwaterowane u rodzin parafii lubelskich. Do naszej parafii przybędzie 1 autokar z uczestnikami.  Dla nich prosimy o kolację w piątek, nocleg i śniadanie w sobotę i suchy prowiant na drogę powrotną. Prosimy o przyjęcie minimum dwóch osób. Brakuje nam jeszcze kilka gościnnie otwartych domów dla gości z Łodzi. Zapisy chętnych rodzin  w zakrystii.

9.W przyszłą niedzielę, 11 września,  na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy najmłodszych uczniów z tornistrami. Na zakończenie Mszy świętej nastąpi błogosławieństwo przyborów szkolnych i książek. Serdecznie zapraszamy szczególnie uczniów z klas  pierwszych. Natomiast o godz. 10.00 w salce parafialnej scholka wznawia swoje spotkania. Opiekunem jej będzie teraz siostra Iwona. Wszystkie chętne i uzdolnione dzieci serdecznie zapraszamy.

10.Niepubliczne Ognisko Artystyczne „Akademia Talentów” organizuje w naszym Zespole SZKÓŁ NR. 12, grupowe zajęcia rytmiczno – umuzykalniające; indywidualne zajęcia gry  na fortepianie, wiolonczeli i nauki śpiewu dla dzieci już od 5 roku życia. Informacja pełna w gablocie.

11.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest już nowy numer Małego Gościa Niedzielnego i WPISU.

12.Modlitwa za Ojczyznę ks. Piotra Skargi…ZAPOWIEDZI

1.Michał Mikołaj  Jeżyński, kawaler z parafii tutejszej i Katarzyna  Szmygin, panna z parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Lublinie.
Zmieniony: Wtorek, 05 wrzesnia 2017 11:06
 


Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości