XXI Niedziela Zwykła – 27 VIII 2017 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 31 sierpnia 2017 21:41
OGŁOSZENIA    DUSZPASTERSKIE

1.W piątek, 1 września, mija już 78 lat od wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po skończonej wojnie. Prośmy Boga, aby ofiara ich życia nie była daremna.

2.W tym tygodniu przypada pierwszy  piątek i sobota miesiąca września.

3.W pierwszy piątek komunią świętą chcemy wynagradzać Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze winy i grzechy świata. Spowiedź w kościele od godz. 17.00Zachęcamy dzieci i młodzież, aby od spowiedzi rozpoczęła nowy rok szkolny.

4.Rozpoczęły się zapisy uczniów 3 klas gimnazjum na przygotowanie do sakramentu Bierzmowania w roku szkolnym 2017/18. Pierwsze spotkanie kandydatów odbędzie się 8 września w Piątek o godz. 18.30 po Mszy świętej w kościele.


5.W najbliższą sobotę, 2 września, Mszą św. o godz. 7.30 w kościele św. Jadwigi na Czechowie, rozpocznie się doroczna piesza pielgrzymka z naszego dekanatu do Wąwolnicy. Główne uroczystości w niedzielę o godz. 12.00. Dla Pielgrzymów udających się w Pielgrzymce jest przygotowany Autokar powrotny do parafii pod parking kościelny. Koszt 10 zł. Zapisy na stoliku pod chórem.

6.W sobotę, 2 września, na boisku przy Marysinie o godz. 13. 30 rozpocznie się kolejny festyn środowiskowy służący integracji mieszkańców Marysina, Natalina i Snopkowa. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy…

7.W pierwszą sobotę, po Mszy wieczornej rozpocznie się nocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy do modlitwy o pomyślny nowy rok szkolny i za naszą Ojczyznę.

8.Przyszłą niedziela po Mszy św. o godz. 8.00, miesięczne spotkanie Rodziny Różańcowej w kościele. Przez całą niedzielę będzie czytany list  pasterski Episkopatu Polski z okazji VII Tygodnia Wychowania.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do „Gościa Niedzielnego” dzisiaj dodatek: film na DVD „Misja”.

10.W ramach obchodów Roku Św. Brata Alberta, w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca zapraszane są do naszych  sąsiadów przy ul. Willowej poszczególne parafie. Nasza parafia będzie pielgrzymowała w poniedziałek, 4 września. Wyjście z naszego kościoła o godz. 16.50. Pójdziemy w pieszej pielgrzymce z nagłośnieniem. Początek uroczystości o godz.17.30. Serdecznie już zapraszamy i pieszo i własnym transportem.

11.W dniach 8 – 9 września br. odbędzie się w Lublinie ogólnopolska pielgrzymka osób niewidomych i słabo widzących, której organizatorem – tym razem - jest nasza archidiecezja. Na te dwa dni przyjedzie do Lublina ok. 2 tys. osób, które będą zakwaterowane u rodzin parafii lubelskich. Do naszej parafii przybędzie 1 autokar z uczestnikami.  Dla nich prosimy o kolację w piątek, nocleg i śniadanie w sobotę i suchy prowiant na drogę powrotną. Prosimy o przyjęcie minimum dwóch osób do każdego chętnego domu. Tak jak przy ŚDM, prosimy o okazanie gościnności. Zapisy chętnych rodzin  w zakrystii i kancelarii parafialnej.

12. Do odczytania słowo Metropolity Lubelskiego…

Zmieniony: Czwartek, 31 sierpnia 2017 21:46
 


Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości