XI NIEDZIELA ZWYKŁA - 18 VI 2017 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 19 czerwca 2017 07:09
OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE


1.Składamy serdeczne Bóg zapłać za wsparcie naszego Metropolitalnego Seminarium Duchownego, ofiarami złożonymi dziś na tacę.

2.W sali domu parafialnego otwarta jest wystawa fatimska w 100 lecie objawień, autorstwa p. Kazimierza Kasprzaka.  Zapraszamy po Mszach do obejrzenia.

3.Trwa oktawa Bożego Ciała połączona z nabożeństwem i procesją o godz. 17.30.    W najbliższy czwartek zakończenie oktawy. Na  Mszy świętej o godz. 18.00 nastąpi obrzęd poświęcenia wianków ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo małych dzieci.

4.W najbliższy piątek przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Z racji uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5.W najbliższą sobotę uczcimy Narodzenie św. Jana Chrzciciela.

6.Krajowe Duszpasterstwo Nauczycieli serdecznie zaprasza na 80 ogólnopolską pielgrzymkę na Jasną Górę wszystkich nauczycieli i wychowawców, w dniach 1 – 2 lipca.  Program zamieszczony jest na plakacie w gablocie.

7.W najbliższy czwartek i  piątek, dzieci i młodzież zakończą kolejny rok szkolny.  Gratulujemy owoców 10. miesięcy zajęć szkolnych. I życzymy błogosławionych dni wakacyjnego odpoczynku. Uroczysta Msza święta w tej intencji zostanie odprawiona dziś o godz. 11.00.

8.Po dziesięciu latach kończy pracę z dziećmi  naszej parafii siostra Anna Piętak, dominikanka. Bardzo dziękujemy za opiekę nad scholą, organizowane Oratoria letnie i zimowe, liczne konkursy i przedstawienia. Siostra po wakacjach rozpocznie życie zakonne i katechizację w Warszawie. Jesteśmy dłużnikami wdzięcznej pamięci i modlitwy.

9.W tegoroczne wakacje nasza parafia organizuje kolonie w Mikoszewie nad morzem, a Siostry Dominikanki tradycyjnie poprowadzą wakacyjne półkolonie. Letnie Oratorium potrwa od 26 czerwca do 7 lipca. Siostry przyjmują zapisy na zajęcia oratoryjne do 23 czerwca.

10.W sobotę 24 czerwca, o godz. 16.00, Siostry Dominikanki zapraszają scholę, ministrantów i grupę młodzieżową wraz z rodzicami na piknik rodzinny. W programie m.in. poświęcenie kapliczki Matki Bożej Fatimskiej w ogrodzie Sióstr połączone z nabożeństwem maryjnym, wspólne grillowanie, rozgrywki piłki nożnej i inne atrakcje. 

11.W dniach 8 – 9 lipca organizowana jest pielgrzymka na Jasną Górę i Piekar Sląskich w cenie 120 złotych. Zapisy na stoliku z prasą.

12.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest już wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego i Miłujcie się.

13.W związku z obchodem Roku Św. Brata Alberta ogłoszonym w całej Polsce w 100 –lecie jego śmierci, parafia oo. Bernardynów przy ul. Willowej zaprasza po Mszy o godz. 18.00 na okolicznościowy koncert w ramach odpustu parafialnego. W pierwszy poniedziałek września, /4 IX/, nasza parafia jest zaproszona na specjalne nabożeństwo z okazji Roku św. Br. Alberta do naszych sąsiadów.


ZAPOWIEDZI

1.Wojciech Grzelak, kawaler z parafii tutejszej i Milena Motyl, panna z parafii Ciechanki Łęczyńskie.

2.Mateusz  Skwarzyński, kawaler z parafii tutejszej i Patrycja Gąsior, panna z parafii Krasienin.

Zmieniony: Poniedziałek, 19 czerwca 2017 07:25
 


Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości