VI NIEDZIELA WIELKANOCY- 21 V 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Niedziela, 21 maja 2017 08:22
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE1.Przez ostatnie dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów św., zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością – miłosierdziem. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba dzielić się z innymi. Tak rodzi się prawdziwa komunia z Panem Bogiem i z naszymi braćmi.

2.Dziś, w Ogrodzie botanicznym - przy dworku Kościuszków o godz. 12.00 koncert pieśni patriotycznej i ludowej. Zapraszamy.

3.Od jutrzejszego poniedziałku, 22 maja, przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.  Dziś o godz. 15.00 – zapraszamy na nabożeństwo poświęcenia pól we wsi Dębówka.

4.We wtorek, 24 maja, w liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi jako Wspomożycielki wiernych. Kościół uciekał się do Niej od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci. 

5.Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia modlimy się za Kościół w Chinach. 

6.W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz.18.00 i nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

7.Przez cały okres Wielkiego Postu rozważaliśmy mękę i śmierć Pana Jezusa. Jednak nasza wędrówka z Jezusem nie kończy się tylko na Jego pogrzebie… Pragniemy iść dalej! Dlatego już dzisiaj zapraszamy za tydzień, w niedzielę 28 maja po Mszy św. o godz. 18.00, na nabożeństwo Drogi Światła tzw. Via Lucis, podczas którego przy kolejnych stacjach  będziemy rozważać teksty biblijne ukazujące spotkania Chrystusa z różnymi osobami od momentu Zmartwychwstania do Wniebowstąpienia, a także stacje oczekiwania na Ducha Świętego. Przez to nabożeństwo będziemy się przygotowywali do owocnego przeżycia Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Prosimy o zabranie ze sobą świec będących symbolem światła, jakie wnosi w nasze życie Chrystus zmartwychwstały. Trasa naszego przejścia to ulice: Świerkowa, Sławinkowska, Gajowa i Zbożowa. Naszą modlitwą obejmiemy w tym roku wszystkie rodziny naszej parafii, a w sposób szczególny te, w których trwają jakieś kryzysy. Zachęcamy do przyjścia na to nabożeństwo z własnymi intencjami w sercu, które włączymy we wspólną modlitwę. W procesji niesiemy figurkę Chrystusa zmartwychwstałego.

8.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest już nowy numer miesięczników dla dzieci i młodzieży: Tęcza i Mały Gość  Niedzielny.ZAPOWIEDZI

1.Filip  Bojarski, kawaler z parafii św. Mikołaja w Lublinie i Gabriela Topolan, panna z parafii tutejszej.

2.Krzysztof  Mirosław Woźny, kawaler z parafii tutejszej i Katarzyna  Boryga, panna z parafii tutejszej.

3.Bartosz  Cegłowski i Ewelina Cegłowska z d. Białocha, oboje cywilnie związani, z naszej parafii.

4.Henryk  Dorsz, kawaler z parafii tutejszej i Justyna  Mrozik, panna z parafii tutejszej.
Intencje mszalne: 22 - 27 V 2017 r.

Poniedziałek  - 22 V.

7.00  – śp. Józef  Kolano – 25 gr.
7.00  – śp. Kazimierz /19 r./.

18.00 – śp. Stanisława/k/ i  Stanisław Boguszewscy, Zofia Drozd.
18.00 – śp. Kazimierz  Kukier – 27 gr.
18.00 – śp. Eugenia Goch /5 r./, Franciszek, Stanisław, Grzegorz i Danuta.
18.00 – O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Roberta i jego rodziny.

Wtorek – 23 V.

7.00  – śp. Józef  Kolano – 26gr.

18.00 – O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Tomasza i Jakuba z okazji urodzin i opiekę MB dla ich rodziny.
18.00 – śp. Kazimierz  Kukier – 28 gr.
18.00 – śp. Janina /27 r. /, Paweł, zm. z r. Słowików i Lisów.
18.00 – śp. Krystyna Kozioł /2 m-c/.

Środa – 24 V.

7.00  – śp. Józef  Kolano – 27 gr.

18.00 – śp. Kazimierz  Kukier – 29 gr.
18.00 – śp. Renata Remesz z d. Markiel.
18.00 – Dziękczynno – błagalna kółka Różańcowego MB Pośredniczki łask z prośbą o potrzebne łaski dla żywych i życie wieczne dla zmarłych.
18.00 – O Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla Marii, Jana, Marcina, Katarzyny, Maria i Katarzyny.

Czwartek – 25 V.

7.00  – śp. Józef  Kolano – 28 gr.

18.00 – W intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Parafii, Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych z prośbą o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski.
18.00 – śp. Kazimierz  Kukier – 30 gr.
18.00 – śp. Stanisława /k/ i Jan Ducin.
18.00 – śp. Renata Remesz z d. Markiel/1 m-c/, Władysław Markiel /10 m-c/.

Piątek - 26 V.

7.00 – śp. Józef   Kolano – 29 gr.

18.00 – O Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla Patrycji z okazji 16 r. urodzin.
18.00 – śp. Halina Dudzińska / w dniu Matki/.
18.00 – śp. Helena /3 m-c/.
18.00 – śp. Marianna  Maj /5 m-c/.

Sobota – 27 V.

7.00 – śp. Krzysztof  Król /1 r./.

18.00 – śp. Regina, Stanisław, zm. z r. Krzyżanowskich.
18.00 – śp. Stefania /1 r./.
18.00 – śp. Tadeusz, zm. z r. Wójcików i Gołębiowskich.
18.00 – śp. Józef  Kolano – 30 gr.
 


Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości