V Niedziela Wielkanocna – 14V 2017r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Niedziela, 14 maja 2017 09:27

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

1. W naszej  parafii przeżywamy 100 lecie objawień fatimskich. Towarzyszy nam obecność wiernej kopii figury Matki Bożej z Fatimy, która została przeznaczona dla parafii p.w. Józefa Oblubieńca NMP w rosyjskim mieście Tiumeń na Syberii. Inicjatorem ufundowania tej figury jest publicysta „Naszego Dziennika” Sebastian Karczewski . Jest to kolejna kopia figury. Rok temu została zawieziona do parafii w Surgucie  w sercu Syberii. O tym wydarzeniu mówi film „ Cud słońca nad Syberią”, który możemy otrzymać przed kościołem jako cegiełkę. Bo są zbierane ofiary na ufundowanie różańców dla katolików w Tiumieniu i na sfinansowanie wyjazdu tam. Za dar serca składamy Bóg zapłać. Jednocześnie gratulujemy Panu Redaktorowi, tej szlachetnej inicjatywy. Pożegnanie figury nastąpi o godz. 14.00.

2.Dziękujemy o. dr Mirosławowi Chmielewskiemu, redemptoryście, za głoszone wczoraj i dziś okolicznościowe Słowo Boże, które pomaga nam owocnie przeżywać 100 lecie objawień fatimskich.

3.Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę, złożone na utrzymanie Metropolitalnego Seminarium Duchownego. Na stoliku z prasą możemy za ofiarę dowolną otrzymać czasopismo naszego Seminarium pt. „itinerarium”. Zachęcamy.

4.W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 Rocznica Komunii świętej uczniów czwartych klas. Spowiedź w sobotę od godz. 17.00.

5.W najbliższą niedzielę rozpoczynają się dni modlitw o urodzaje. W tym dniu o  godz. 15.00 w Dębówce rozpocznie się nabożeństwo poświęcenia pól.

6.21.05. o godz. 12.00 w Ogrodzie Botanicznym UMCS, przy dworku Kościuszków, zapraszamy na koncert pieśni patriotycznej i ludowej w ramach obchodów Roku Kościuszkowskiego. Wejście od ul. Willowej.  Wstęp na to wydarzenie w cenie biletu ulgowego – 3 zł. Zapraszamy.

7.Przez cały maj zapraszamy na śpiew litanii loretańskiej o godz. 17.30.

8.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

9.Wczoraj zakończyła się bardzo udanie pielgrzymka do Ziemi Świętej. Przewodnikiem był nasz parafianin ks. Karol Kulpa, który do czerwca pracuje jako wykładowca i wychowawca w seminarium salezjańskim w Jerozolimie. Mamy nadzieję, że na wiosnę przyszłego roku skorzystamy jako parafia z jego wiedzy i pomocy.


ZAPOWIEDZI

1.Przemysław  Karasek, kawaler z parafii tutejszej i Ewelina  Kozak, panna z parafii Matki Kościoła w Świdniku.

2.Robert Czajka, kawaler z parafii tutejszej i Katarzyna Pietrzak, panna z parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie.

3.Damian Król, kawaler z parafii tutejszej i Katarzyna Chałyk, panna z parafii św. M. Kolbe w Lublinie.

4.Michał  Kukuryka, kawaler z parafii tutejszej i Joanna  Krawczyk, panna z parafii MB Bolesnej w Bałtowie.

5.Marcin  Szacoń, kawaler z parafii tutejszej i Katarzyna  Chudak, panna z parafii Dobrego Pasterza w Lublinie.

6.Michał  Kociuba, kawaler z parafii św. Antoniego w Lublinie i Katarzyna  Sławińska, panna z parafii tutejszej.

7.Filip  Bojarski, kawaler z parafii św. Mikołaja w Lublinie i Gabriela Topolan, panna z parafii tutejszej.

8.Krzysztof  Mirosław Woźny, kawaler z parafii tutejszej i Katarzyna  Boryga, panna z parafii tutejszej.



Zmieniony: Niedziela, 14 maja 2017 14:36
 


Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości