IV NIEDZIELA WIELKANOC - 7 V 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 12 maja 2017 16:54
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1.Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania  do służby w Kościele.

2.Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może nasi młodzi parafianie w swych sercach słyszą głos Bożego wołania: „Pójdź za Mną”! Drodzy Rodzice i Wychowawcy, pielęgnujmy te Boże podszepty, wspierajmy je modlitwą, delikatną radą, a nade wszystko nie stawajmy na przeszkodzie, jeśli syn czy córka podejmą decyzję o poświęceniu swego życia dla Pana Boga i bliźnich. Każdy dar złożony w ręce Pana Boga zostanie wielokrotnie wynagrodzony. Prośmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzącym się Kościele w dniu Pięćdziesiątnicy. Maryja jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i wychowawczynią powołań kapłańskich.

3.W najbliższy poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, naszej diecezji i parafii. Wszystkich parafian gorąco zapraszamy na Eucharystię o godz. 8.00 i 18.00 – połączoną z procesją przy kościele. Prosimy o pomoc w zorganizowaniu orszaku procesyjnego. Dziękujemy za udział w tygodniowej adoracji poprzedzającej ten odpust.

4.W środę o godz. 18.30, zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci z klas czwartych przed Komunią Rocznicową.

5.W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz.17.30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.

6.W piątek, 12 maja po Mszy wieczornej kolejne spotkanie biblijne z ks. Marcinem Zielińskim. Serdecznie zapraszamy.

7.W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy 100 – lecie objawień Matki Bożej w Fatimie.  W łączności z papieżem Franciszkiem, i milionowymi rzeszami pielgrzymów zgromadzonymi w Fatimie, zgromadźmy się licznie w naszym kościele na świętowanie tego wielkiego jubileuszu. Towarzyszyć nam będzie wierna kopia figury Matki Bożej z Fatimy, która w maju pielgrzymuje przez nasz kraj, by na początku czerwca trafić do Tiumenii na Syberii w diecezji Nowosybirskiej.

8.O godz. 17.30 – powitamy figurę przed naszym kościołem. O godz. 18.00 – uroczysta Msza Jubileuszowa. Po Eucharystii wyjdziemy z figurą na ulice naszego osiedla, by w procesji maryjnej – ulicą: Tulipanową, Skalistą i Zbożową, odmówić 5 tajemnic różańca świętego, z lampionami. 1-ą tajemnicę odmówimy przy sklepie spożywczym, 2 –ą przy skrzyżowaniu z ul. Skalistą, 3 – ą przy skrzyżowaniu z ul. Zbożową, 4 – ą przy skrzyżowaniu z ul. Gajową, a 5- ą przed wejściem do kościoła. Pamiętajmy o wzięciu do kościoła świec z lampionami, jak jest w zwyczaju procesji w Lourdes i Fatimie.

9.Po zakończeniu procesji fatimskiej, rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do rana w niedzielę. O godz. 21.00 – maryjny apel fatimski. Kazania i nabożeństwo w sobotę i niedzielę poprowadzi o. dr Mirosław Chmielewski, redemptorysta pracujący w KUL. Pożegnanie figury nastąpi po Mszy św. o godz. 12.30 w niedzielę 14 maja. Po tym krótkim pobycie w Lublinie, odjedzie do Radzynia Podlaskiego. Figura była poświęcona w Fatimie 28 marca br. a 3 maja ukoronował ja kard. Gerhard Muller w Watykanie. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w procesji fatimskiej po naszym osiedlu.

10.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

ZAPOWIEDZI

1.Piotr  Chodor, kawaler z parafii tutejszej i Diana  Saczewa, panna z parafii Przemienienia Pańskiego w Lublinie.

2. Marcin  Kukier, kawaler z parafii NMP Królowej Polski w Jastkowie i Małgorzata  Kobiałka, panna parafii tutejszej.

3. Piotr  Maroszczuk, kawaler z parafii tutejszej i  Marta  Orzeł, panna z parafii Nawrócenia św. Pawła w Bełżycach.

4. Przemysław  Karasek, kawaler z parafii tutejszej i Ewelina  Kozak, panna z parafii Matki Kościoła w Świdniku.

5. Robert Czajka, kawaler z parafii tutejszej i Katarzyna Pietrzak, panna z parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie.

6. Damian Król, kawaler z parafii tutejszej i Katarzyna Chałyk, panna z parafii św. M. Kolbe w Lublinie.

7. Michał  Kukuryka, kawaler z parafii tutejszej i Joanna  Krawczyk, panna z parafii MB Bolesnej w Bałtowie.

8. Marcin  Szacoń, kawaler z parafii tutejszej i Katarzyna  Chudak, panna z parafii Dobrego Pasterza w Lublinie.

9. Michał  Kociuba, kawaler z parafii św. Antoniego w Lublinie i Katarzyna  Sławińska, panna z parafii tutejszej.
Zmieniony: Piątek, 12 maja 2017 16:59
 


Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości