III NIEDZIELA WIELKANOCY - 30 IV 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Niedziela, 07 maja 2017 22:07

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Dziś jest trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego.

2.Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywy kierowane szczególnie do tych wiernych, którzy w sposób szczególny interesują się Pismem Świętym. Ale nie tylko do nich. Ponieważ w obecnym roku duszpasterskim skupiamy uwagę na naszym osobistym powołaniu do głoszenia Dobrej Nowiny w świecie, gdzie znajdziemy lepsze źródło poznania Bożej ekonomii zbawienia, jeśli nie w Biblii. Zatem nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte na kartach Ewangelii.

3.Dziękujemy o. Markowi Kowalskiemu, marianinowi z Mariupola na Ukrainie za wygłoszone do nas Słowo Boże. Wychodząc z kościoła możemy wesprzeć jego małą wspólnotę ofiarnym groszem.

4.W naszej trwa do piątku, siedmiodniowe Jerycho Różańcowe, nieustająca nawet w nocy adoracja Najświętszego Sakramentu w monstrancji. Wszystkie ulice mają wyznaczone godziny czuwania, dlatego proszę czuć się zaproszonym. Program czuwania wyłożony jest na stoliku za ławkami.

5.W najbliższy poniedziałek rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Codziennie będziemy śpiewali Litanię Loretańską w naszym kościele o godz. 17.30 i słuchali maryjnych czytanek. Z racji pierwszego poniedziałku Msza św. o godz. 18.00, będzie ku czci Ducha Świętego.

6.We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

7.W środę, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Porządek nabożeństw w naszym kościele będzie niedzielny.

8.Nie zapominajmy też o przypadających w tym tygodniu pierwszym czwartku, pierwszym piątku i pierwszej sobocie miesiąca.

9.W piątek spowiadamy od godz. 17.30. Natomiast w sobotę po Mszy wieczornej rozpocznie się adoracja, która potrwa do Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00.

10.W pierwszą niedzielę maja, po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Rodziny Różańcowej w kościele. Będzie to niedziela adoracyjna.

11.Natomiast 8 maja – nasz doroczny odpust parafialny. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00 i o godz. 18.00 - połączoną z procesją za kościołem.

12.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.ZAPOWIEDZI

1. Piotr  Chodor, kawaler z parafii tutejszej i Diana  Saczewa, panna z parafii Przemienienia Pańskiego w Lublinie.

2.Marcin  Kukier, kawaler z parafii NMP Królowej Polski w Jastkowie i Małgorzata  Kobiałka, panna parafii tutejszej.

3.Piotr  Maroszczuk, kawaler z parafii tutejszej i  Marta  Orzeł, panna z parafii Nawrócenia św. Pawła w Bełżycach.

4.Przemysław  Karasek, kawaler z parafii tutejszej i Ewelina  Kozak, panna z parafii Matki Kościoła w Świdniku.

5.Robert Czajka, kawaler z parafii tutejszej i Katarzyna Pietrzak, panna z parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie.

6.Damian Król, kawaler z parafii tutejszej i Katarzyna Chałyk, panna z parafii św. M. Kolbe w Lublinie.

7.Michał  Kukuryka, kawaler z parafii tutejszej i Joanna  Krawczyk, panna z parafii MB Bolesnej w Bałtowie.

8.Marcin  Szacoń, kawaler z parafii tutejszej i Katarzyna  Chudak, panna z parafii Dobrego Pasterza w Lublinie.

9.Michał  Kociuba, kawaler z parafii św. Antoniego w Lublinie i Katarzyna  Sławińska, panna z parafii tutejszej.


Zmieniony: Niedziela, 07 maja 2017 22:11
 


Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości